Domů » Články » Animal Crossing: New Horizons mizí v Číně z prodeje

Animal Crossing: New Horizons mizí v Číně z prodeje

Animal Crossing: New Horizons je jednou z nejpopulárnějších her letošního roku. Titul, u kterého si náramně odpočinete tím, že se staráte o svůj ostrov plný zvířátek, ovšem zřejmě vadí čínské vládě.

Ta totiž využila své cenzory a odřízla hráče od tohoto titulu včetně všeho, co se hry týče. Takže trička, figurky a ostatní předměty jsou také nežádoucí. Tuto informaci oznámil místní obchodní gigant Alibaba a to prostřednictvím přidruženého webu Taobao. Zatím není žádné oficiální vyjádření ze strany čínské vlády, všem je ale myslím jasné, proč se tak děje. Zejména hráči z Hongkongu využili hru jako místo, kde nyní protestují. Pohyb venku je totiž v současné situaci omezen a tak se hráči alespoň scházejí v Animal Crossing, kde vyjadřují svůj nesouhlas s vládou a správkyní teritoria Carrie Lamovou. Ve hře vznikají různé protestní bannery a podobizny politických disidentů. V souvislosti s tím vznikl i obrázek nenáviděné Carrie Lamové, do kterého hráči mlátí svými síťkami na motýli.

Server Pingwest zveřejnil, že zájem o Animal Crossing: New Horizons zvýšil prodej konzole Nintendo Switch v čínské distribuci a to i přesto, že hra nemá oficiální teritoriální vydání a oficiální podporu, ale obsahuje plnou čínskou lokalizaci. Ostatně má Čína ve svém oficiálním Nintendo eshopu prozatím je tři “nezávadné” hry. Stažení hry z prodeje ale neznamená, že by si ji hráči v Číně už nikdy nemohli zahrát. Animal Crossing: New Horizons zřejmě projde velkou cenzurou a budou zde zakázány některé předměty a činnosti, poté si ji budou moci hráči znovu koupit.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X