Domů » Články » Animal Crossing: New Horizons si vede lépe, než se předpokládalo

Animal Crossing: New Horizons si vede lépe, než se předpokládalo

V posledních týdnech nejde nic jiného, než sedět doma a hrát hry. Mnohé velké tituly byly odsunuty a tak se stalo něco nečekaného, co by asi jen málokdo z nás předpokládal. Hitem letošního jara se totiž nestal žádný AAA titul, ale exkluzivní hra pro Nintendo Switch, Animal Crossing: New Horizons.

Tento titul sice vyhlíželo mnoho hráčů, kteří se již setkali s jedním z předchozích dílů, zároveň ale Animal Crossing: New Horizons oslovil mnoho nováčků. Částečně za to může určitě i karanténa, která mnoho lidí “uvěznila” doma a tak se rozhodli odpočinout si u hry, kde po vás vykutálený mýval chce neustále nějaké splátky.

Není tedy divu, že hra dokázala v prvních jedenácti dnech prodat milión kopií denně. Hráči stále přibývají a samotné Nintendo je překvapené tím, jak se hra dobře prodává. “Animal Crossing: New Horizons dosahuje prodejních čísel, které jsme čekali až za celou dobu, co hra bude na trhu,” řekl prezident společnosti Nintendo Shuntaro Furukawa při hodnocení posledního finančního kvartálu.“Prodeje naprosto předčily naše očekávání. Sice jsme věděli, že mnoho hráčů na hru čeká, ale Animal Crossing se prodává lépe, než by kdokoliv čekal,” dodal Furakawa.

Z dalších informací jsme se mohli dozvědět, že více než polovina hráčů z Ameriky, Japonska a Evropy si pořídila digitální kopii hry přes Nintendo eshop. Za prvních jedenáct dní si hra našla cestu k 11,7 milionům lidí a nyní se prodeje pohybují něco málo kolem 13,5 milionů kusů. Samozřejmě nebylo možné dlouhodobě udržet původní tempo prodejnosti. I přesto se může Animal Crossing: New Horizons chlubit nejlepším startem na Nintendu Switch. Doposud si první místo drželi noví Pokémoni Sword a Shield, kterých se prodalo 13 miliónů za devět týdnů.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X