Domů » Články » Herní novinky » Demo mohutného RPG Anthem vyjde začátkem února. Příběhové DLC má být zdarma

Demo mohutného RPG Anthem vyjde začátkem února. Příběhové DLC má být zdarma

Ochutnávka ale nebude k dispozici pro všechny

S problémy, které provázejí Battlefield V, je kooperační akční RPG Anthem možná jediným potenciálním esem v rukávu EA. Během akce PAX West se vývojáři z BioWare podělili o několik podstatných detailů o jejich připravovaném titulu. Chytřejší jsme nyní ohledně data uvolnění dema, ceně DLC a fungování příběhu hry, které možná ovlivní i budoucí tituly.

Jelikož na Anthem pracuje studio BioWare, příběh by měl ve hře zastávat důležitou roli. V otevřeném světě budete z pohledu třetí osoby s kamarády plnit hlavní i vedlejší mise, přičemž veškerý postup v ději budete sdílet i se zbytkem své party. Anthem jakožto svět se totiž má neustále vyvíjet na základě několika různých faktorů, aktivit a činů jednotlivých frakcí.

Takový ten typicky biowarovský osobní příběh se pak bude odehrávat ve Fort Tarsis, poslední baště lidí v Anthemu. Tam z pohledu první osoby budete navazovat vztahy se členy své posádky a dalšími postavami, dávat dohromady vybavení či obchodovat s NPC. Zde vám také budou agenti zadávat mise na vykonání „tam venku”.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=lPBUlFOhFks” /]

Tímto rozdělením se vývojáři vyhnuli problému, jak spojit kooperativní střílečku se silným příběhem. Jak moc elegantní řešení to je, se teprve uvidí. Autoři se na výstavě PAX West netajili tím, že by podobný formát rádi viděli i u budoucích her včetně Mass Effectu či Dragon Age.

EA už dříve oznámilo, že si bude možné Anthem vyzkoušet před vydáním i mimo Origin Access. Překvapivě půjde o staromódní demoverzi, nikoliv časově limitovaný early access, jak je to posledních pár let v módě. Je tu však jeden háček.

Přístup k demu dostanou totiž ti, kteří si hru předobjednají jak v základní, tak prémiové Legion of Dawn edici. Další cestou k demu je potom členství v programu Origin Access Premier. Demoverze bude dostupná začátkem února, konkrétní datum není známo.

To bychom měli shrnuté události před a během Anthem, ale co po vydání? Hra samozřejmě obdrží DLC, které netradičně bude zdarma. „Ohledně vyprávění nechceme publikum rozdělovat,” řekl Mark Darrah, výkonný producent Anthem.

Čtěte také: Dnes startuje služba Origin Access Premier. Nabídne přístup ke všem novým hrám od EA

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=p-nKttWT7JM” /]

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X