Apex Legends: Vývojáři popisují neustálý boj s cheatery(1 minuta čtení)

Prudký nárůst popularity u Apex Legends skrze propracovanou kampaň by leckterá hra mohla závidět. Umístění na pomyslném výsluní však není pouze o sklízení sladkého ovoce.

Během února, kdy byla hra spuštěna, bylo v Apex Legends zabanováno přes 16 000 herních účtů kvůli podvodům. Do současnosti se toto číslo navýšilo téměř padesátkrát a vývojáři z Respawn Entertainment hovoří o neustálé válce s cheaterama.

Na oficiálním Redditu hry byly odhaleny konkrétní statistiky týkající se postihu za porušování pravidel. Zabanováno bylo již přes 770 000 herních účtů, 300 000 herních účtů bylo zablokováno při jejich tvorbě a pouze za posledních 20 dní bylo odhaleno a zablokováno 4 000 pokusů a přeprodej herního účtu. Kromě interní spolupráce v rámci Electronic Arts má na odhalení cheaterů velký vliv nově přidaná reportovací mechanika fungující na komunitní bázi, kterou můžeme vidět i v jiných online hrách.

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.