Domů » Arfifact: Valve oznámilo, že přestává pracovat na updatech

Arfifact: Valve oznámilo, že přestává pracovat na updatech

„Je očividné, že hra má velké problémy již u základů, a že naše původní strategie vydávání nových karet a funkcí nebude stačit na jejich opravení,“ napsalo Valve 29.3 na svůj blog.

Karetní hra Artifact ze světa Doty 2 byla pod návalem negativních recenzí a naštvaných fanoušků již ode dne jejího vydání, tedy 28. listopadu 2018. Hodně hráčů, streamerů a youtuberů upozorňovalo na velké chyby v ekonomice karetní hry: „Nejsilnější karta, kterou můžete zahrát, je vaše kreditka,“ napsal uživatel Steamu Admiral Garp’s Grandson. K dnešnímu dni má Artifact na Steamu hodnocení, až na výjimky, záporné.

Valve bylo a je známé jako potichý developer – s hráči moc nekomunikuje, nic neoznamuje dopředu a o společnosti se ví jen to, že v ní stále pracuje Gabe Newell, který naposledy dělal AMA na Redditu v lednu roku 2017. Velmi vzácně se tedy děje, že by vystoupilo a něco ohlásilo.

Avšak 29.3.2019 se tak stalo – Valve na svém blogu a Steam komunitě Artifactu vydalo vyjádření o aktuálním stavu hry: „Namísto vydávání updatů se budeme do budoucna soustředit na opravování problémů s hrou. Je vidět, že naše plány nevyšly tak, jak měly.“