Assassin’s Creed se dočká dalšího komiksu. Bude se odehrávat ve druhé světové válce

Tentokrát jsou v hledáčku templáři i náckové

Pod značkou Assassin’s Creed vychází současně několik komiksových sérií. Vydavatelství Titan Comics, které za nimi stojí, nyní představuje další sérii, tentokrát zasazenou do prostředí druhé světové války. Pod názvem Assassin’s Creed: Conspiracies se ukrývá dvoudílný příběh zcela oddělený od zbytku franšízy, ať jde o hry, knihy, komiksy i filmy.

Příběh komiksu nás zavede zatím do nejnovějších dějin, jaké se v sérii zatím objevily (nepočítáme-li současnost, samozřejmě). Sice v zápletce hraje roli odvěký boj asasínů a templářů, na scéně se však objeví i spojenecká armáda, wehrmacht nebo všemožní špióni. Protagonistou je Brit Eddie Gorm, bývalý voják, podnikatel a následně asasín. Oficiální synopse příběhu od Titan Comics zní takto:

Eddie Gorm je šéfem v docích a je posedlý jen jednou věcí – řízením svého malého podniku. Není však žádným svatouškem. Ochotně odklání armádní příděly, kšeftuje s alkoholem nebo si vyřizuje účty ve čtvrti East End. Válku a nácky bere jako věc, která se ho netýká. Až do doby, kdy mu smrt zaklepe na dveře. Tehdy se stane jediným mužem, který může zachránit svět před nukleární pohromou. Na pozadí toho všeho navíc probíhá odvěký boj mezi asasíny a templáři.“


Hra ve druhé světové válce se tak nejspíš nechystá, což mnoho lidí nepotěší. Myšlenka zasazení série do tohoto období totiž láká poměrně velké množství lidí. Příběh komiksu ale nezní úplně špatně, takže je mohl alespoň zčásti uspokojit.

Conspiracies od spisovatele Guillauma Dorisona a ilustrátora Jeana-Baptiste Hostache není úplnou novinkou. Oba díly již vyšly ve Francii pod hlavičkou Les Deux Royaumes, francouzskou odnoží Ubisoftu určenou právě pro vydávání komiksů. Titan Comics tedy zajišťují pouze překlad a distribuci mimo francouzsky mluvící země.

Komiks Assassin’s Creed: Conspiracies vyjde v anglické verzi 30. října 2018. Český překlad zatím nebyl oznámen.

Čtěte také: SOUTĚŽ: Vyhrajte středověkou strategii Ancestors Legacy se SkillZone podcastem!

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.