Domů » Články » Ochrana pokořena. Assassin’s Creed Origins po měsících podlehl pirátům

Ochrana pokořena. Assassin’s Creed Origins po měsících podlehl pirátům

Far Cry 5 se ale nejspíše dočká podobné kombinace DRM

Ještě na konci listopadu se Assassin’s Creed Origins mohl chlubit dosud neprolomenou kombinací DRM, která dokázala uchránit první měsíce prodejů v předvánoční sezóně. Nyní se ovšem podařilo pirátům obě ochrany obejít a internetem se šíří cracknutá verze hry.

Assassin’s Creed Origins nechránilo jen nechvalně proslulé Denuvo, ale také francouzský VMProtect. Společně oba systémy tvořily hodně tvrdý oříšek, který se piráti snažili rozlousknout celé měsíce, ovšem bez většího úspěchu.

Ještě v lednu ale padlo Denuvo ve verzi 4.8, nyní se italským hackerům ze skupiny CPY podařilo obejít i zbytek DRM systému. Je na místě podotknout, že nejde o prolomení jako takové – po internetu kolující crack pouze „ignoruje“ verifikační procesy v rámci Denuva i VMProtect, čili obě ochrany jsou stále aktivní i při hraní warezové verze hry.

Čtěte také: Hry roku 2017 – Nejlepší akční adventury

Obě zmíněné protipirátské systémy údajně užíraly nemalou porci výkonu procesoru. Tohle tvrzení ale Ubisoft následně dementoval, stejně jako ujeté konspirační teorie, že by studio platilo nemalé peníze hackerským skupinám, aby nechaly hru na pár měsíců na pokoji.

Nyní internet debatuje o tom, zda vývojáři odstraní Denuvo i VMProtect ze své hry v budoucích aktualizacích, jako tomu bylo u Doomu v případě Bethesdy, když bylo jeho DRM prolomeno. S naprostou jistotou ovšem můžeme počítat s tím, že se podobná forma kombinované ochrany objeví i v nadcházejících hrách od Ubisoftu, nebo aspoň v těch největších. Far Cry 5 bude například chránit i nová verze Denuva.

Ať už je pravda kdekoliv, Ubisoftu se podařilo uhájit první měsíce prodejů, které jsou často určující o komerčním úspěchu či neúspěchu projektu. A Assassin’s Creed Origins rozhodně stojí za váš čas, což vám ostatně řekl jak Kuba ve své recenzi, tak i zbytek redakce v článku Hry roku 2017: Nejlepší akční adventury.

Čtěte také: Far Cry 5 dostal nový příběhový trailer. Season pass nabídne i třetí díl

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=9fZTbPZuRJU” /]

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X