Domů » Články » Více než měsíc bez cracku. Assassin’s Creed Origins úspěšně odolává pirátům

Více než měsíc bez cracku. Assassin’s Creed Origins úspěšně odolává pirátům

A teď nemluvíme ani o drogách, ani o borcích ve sněmovně

Zatímco Middle-earth: Shadow of War padl za oběť pirátům během jediného dne, nový Assassin’s Creed Origins se nadále úspěšně brání. Uběhl už měsíc od vydání a hra stále nemá funkční crack – lamačům protipirátských ochran totiž stojí v cestě kombinace dvou DRM.

Nové velké tituly nejčastěji chrání Denuvo, ten ovšem často podlehne hned v prvních několika dnech od začátku prodejů (jako tomu bylo u Resident Evil 7 či novějšího Shadow of War). V případě Assassin’s Creed Origins jej navíc doprovází francouzský systém VMProtect. Společně dávají pirátům pěkně zabrat – tuhle kombinaci ochran se zatím nikomu nepodařilo prolomit.

Jasně, pirátům se to dříve nebo později podaří, o tom nemá cenu se přít. Absence (digitálního) cracku se nicméně podle některých médií pozitivně podepsal na prodejích, přestože nikterak skokově. Přinejmenším se Ubisoftu podařilo uhájit první dny prodejů, které jsou často určující o komerčním úspěchu či neúspěchu projektu. Na Steamu se Assassin’s Creed Origins prodalo necelých 368 tisíc kopií, čísla z uPlay či konzolových verzí zatím nejsou známy.

Zda egyptský asasín dosáhne 1,5 milionů prodaných kopií jako Black Flag, ukáže až čas – zatím k tomu má docela dobře nakročeno. Obě zmíněné protipirátské ochrany údajně užíraly nemalou porci výkonu procesoru, tohle tvrzení ale Ubisoft následně dementoval.

Čtěte také: Humvee žaluje Activision. Neoprávněně použil jejich vozidla v sérii Call of Duty

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=9fZTbPZuRJU” /]

Source :

Destructiod

X