Nevěřte „uniklému“ teaseru z Assassin’s Creed: Origins. Jedná se o fake

Nevěřte všemu, co najdete na internetu (kromě tohoto článku)

Ubisoft je tak nějaký známý svými „úniky informací“ o chystaných hrách. Buďto má příliš upovídané zaměstnance, kteří novinářům tu a tam něco špitnou, nebo je to součást marketingové strategie, čemuž se přikláníme o něco více. Dnešní případ ovšem nepatří do žádné z těchto kategorií – jde jednoduše o podvod.

Internetem koluje video, které má údajně odhalovat část teaseru na Assassin’s Creed: Origins. Samozřejmě v něm nechybí ubisoftí intro ani ikonický zvuk synchronizace ze hry. Pak následuje krátký dialog o hackerském útoku, který zčistajasna přejde na ukázku starověkého egyptského města Théby v roce 1354 před Kristem. Vše je navíc natočené mobilním telefonem, tudíž by jen málokdo pochyboval o pravosti nahrávky.

Schválně si video pusťte a posuďte sami. Jen berte na vědomí, že jde o výstřelek francouzského střihače a grafika, který si na twitteru říká Cosmografik. Ten totiž na fejkové nahrávce pracoval už druhým týdnem a na svém profilu podrobně popsal veškeré kroky, které provázely tuhle lišáckou tvorbu. „Hotové video jsem pustil ve tmě ve svém pokoji a následně ho natočil mobilem, aby výsledný záznam vypadal co nejautentičtěji,“ dodal Cosmografik poté, co redakci SkillZone.cz potvrdil, že nejde o pravou záležitost.


Nebál se nám svěřit i se svými motivy. Falešný teaser na Assassin’s Creed Origins dělal pouze proto, aby se přesvědčil, za jak dlouho se lidé chytnou takového vzrušivého materiálu a zda se k nim přidají i média. „Byl to pro mě jen takový experiment a v předvečer E3 jsem věděl, že tím videem nalákám půlku internetu,“ řekl Comsografik.

Na výsledek nemusel dlouho čekat – během chvilky se „leak“ dostal na reddit a odtud do některých zahraničních médií. V době psaní tohoto článku zprávu převzalo jen několik českých webů, zřejmě se k nim ovšem brzy přidají další.

V tuto chvíli není jisté, zda francouzský šprýmař stojí i za vyfotografovanými tričky Assassin’s Creed: Origins, které rovněž nějakou chvilku kolují internetem. Středobodem jejich designu je Ba Yek, údajné jméno hlavního hrdiny nejnovějšího dílu. Obrátili jsme se na Cosmografika s dotazem, tak snad dá co nejdříve vědět.

Čtěte také: Far Cry 5 konečně odhalen. Hlavními záporáky jsou náboženští fanatici

Zdroj:

Twitter

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz