Domů » Ubisoft rozdává hru Assassin’s Creed Unity zdarma a přispívá na rekonstrukci Notre-Dame

Ubisoft rozdává hru Assassin’s Creed Unity zdarma a přispívá na rekonstrukci Notre-Dame

Je to jen pár dní od katastrofy, která zasáhla celý svět a především Francii. Monumentální katedrála Notre-Dame v Paříži naneštěstí podlehla z velké části požáru. S výpomocí nezůstalo pozadu ani známé francouzské videoherní studio Ubisoft.

To dnes oznámilo, že na celý týden poskytne všem PC uživatelům možnost stáhnout si hru skrze platformu Uplay, nebo jejich webové stránky, a to zcela zdarma. Nejedná se pouze o dočasné vlastnictví, hra vám zůstane v knihovně napořád. Pro tiskovou zprávu se vedení společnosti vyjádřilo následovně: „Chceme dát všem šanci prohlédnout si majestátní krásu Notre-Dame, a to pokud možno tou nejlepší cestou, kterou my známe.“

Samotný model katedrály přímo ve hře byl budován více než 14 dlouhých měsíců, a jeho podobnost realitě je obdivuhodná. Ačkoliv není videoherní verze Notre-Dame z konce 18. století stoprocentně věrná moderní předloze, může značně pomoci při rekonstrukci francouzského monumentu.

Studio taktéž přispělo nemalou částkou 500,000 euro na samotnou opravu katedrály. Nezbývá nám nic, než zamáčknout slzu nad takovou ztrátou a prozkoumat každý kout Paříže ve hře, kterou nám vedení Ubisoftu tak štědře dopřálo.

Hru si můžete zdarma stáhnout od nynějšího dne až do 25. dubna 2019.