Domů » Články » Assassin’s Creed Valhalla odhaluje své edice, české lokalizace se nedočkáte

Assassin’s Creed Valhalla odhaluje své edice, české lokalizace se nedočkáte

Je tomu tak, poslední roky jsme byli zvyklí, že hry od Ubisoftu mají české titulky. Jenže stále platí, že jsme malý trh a lokalizace se tu finančně nevyplácí.

Abyste tomu správně rozuměli, lokální herní trh roste, ale ani to nestačí. Hry jsou totiž čím dál větší a to znamená více textu, což vede k vyšším nákladům na překlad, které se v případě naší země nevrátí. Právě proto se Ubisoft rozhodl v lokalizaci jejich největší herní série Assassin’s Creed nepokračovat. České titulky sice zvednou prodej hry a mnohdy je to násobek toho, co prodají hry čistě v angličtině, ale stále to není na náš malý herní rybníček dost. Je to ovšem zapeklitá situace, ušetří se sice náklady na překlad, ale prodeje dle mého klesnou, protože je stále mnoho hráčů, kteří si hru bez češtiny prostě nekoupí.

Zprávu, že Assassin’s Creed Valhalla nebude mít české titulky, potvrdil i Filip Ženíšek, který překládal předchozí dva díly. Nemusíme se však bát, má rozdělané další projekty a o češtiny ve hrách dozajista úplně nepřijdeme. Jak to bude s lokalizací dalších her od Ubisoftu je nejisté. Je možné, že některé hry se překladu dočkají a Ubisoft si zkrátka bude vybírat.

Teď už ale k samotným edicím hry, které jistě potěší nejednoho sběratele. Jako první tu máme Assassin’s Creed Valhalla Collector’s Edition, ta vás vyjde na krásnou Baťovskou cenu 199,99 €, tedy skoro 5500 Kč. Obsahem bude soška Eivor v ženské podobě, stojící na přídi Drakaru, dále sběratelský box, steelbook, soundtrack, číslovaný certifikát a hra v Ultimate edici.  

Ultimate edici hry bude možné zakoupit i zvlášť, obsahem bude Season pass a Ultimate pack, který obsahuje zbraně, loď a další vybavení. Dále je tu Gold edice se Season passem a standardní edice hry.

Kromě edic obsahujících hru bude k dispozici i další merch. Objevila se soška Eivor The Wolf kissed, ke které dostanete ještě sadu nájezdnických tetování.

A jako poslední tu máme velký návrat skryté čepele, která bude mít vlastní repliku. Tentokrát ovšem není taková, jak ji známe, protože vyjíždí shora a není skryta pod zápěstím.

Hra byla ohlášena pro stávající konzole PS4, Xbox One, ale i pro PS5 a Xbox Series X. Jelikož se s vydáním počítá kolem Vánoc, je velice pravděpodobné, že hra bude jednou z prvních pro novou generaci konzolí.

Source :
Twitter, Ubisoft Store
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X