Autoři českého RPG DEX vyráží na Kickstarter s hororovkou Ghost Theory

Bojíme se a těšíme se!

Že čeští vývojáři nejsou v žádném případě másla ani v porovnání se zahraniční produkcí, o tom jsme hodně namluvili v našem speciálu Best of 2015: České projekty. Nový projekt od našinců z Dreadlocks, mimo jiné autorů cyberpunkového RPG DEX, vyzývá na souboj hororové adventury.

V Ghost Theory se ujmete role Barbary, která je od traumatického momentu v dětství obdařena (či spíše prokleta) schopností vnímat duchy a jinou ektoplazmatickou verbež. Nejen díky ní vede vlastní vyšetřovací tým v rámci tajného univerzitního programu a loví vše paranormální.

Neočekávejte žádné zbraně, stále jde především o detektivní adventuru, v níž budete postupně odkrývat příčiny nadpřirozených jevů i části vlastního příběhu. Na rozdíl od Krotitelů duchů nedostanete k dispozici vysavač, jenž by asi vyřešil spoustu kauz v této hře, avšak UV lampa, EVP nahrávač ani svěcená voda nebudou vůbec na škodu.

GhostTheory_Screenshot4

Autoři nacestovali pořádný kus světa a vybrali ty nejzajímavější místa, v níž by se hra mohla po kapitolách odehrávat. Nezaměřili se však jen na známé památky, ale i soukromá stavení, nemocnice, kostely a další lokace, kde byste nejspíše nechtěli strávit noc o samotě.

Je dobré také poznamenat, že autoři vyvíjí hru s nativní podporou VR zařízení, jmenovitě Oculus Rift, hráči si ji užijí ale i bez nich. Jen potom nebudou vaše notní cesty na záchod tak nervy drásající.

Aby se však Ghost Theory dostala do úplného finiše, založili autoři novou kickstarterovou kampaň. Pokud vás tahle slibně znějící hororová adventura zaujala, zapojte se taky do sbírky!

GhostTheory_Screenshot2

Ondrej Resl
Student médií, povaleč, ruská krev a vůbec taková smutná existence, kterou baví hry, pivo a holky. V náhodném pořadí.