Domů » Články » Autoři Star Citizen získali další peníze na vývoj hry

Autoři Star Citizen získali další peníze na vývoj hry

Star Citizen je jednak výbornou herní sérií a druhak asi nejvíce probíraným crowdfundingovým herním projektem. Hra je ve vývoji přes 7 let a za tu dobu stihli vývojáři získat desítky milionů dolarů od investorů. Jenže ani to nestačilo.

Další na řadě byla pomoc od fanoušků, díky crowdfundingu se vybralo přes neuvěřitelných 275 milionů dolarů, což je asi 7,5 miliardy korun. Projekt se tak stal nejdražším v historii a překonal třeba GTA V, které i s obří reklamní kampaní stálo méně peněz. Určitě si říkáte, že to musí stačit a snad již brzy hra vyjde. Jenže opak je pravdou a vývojáři potřebují další peníze. Objevily se nové zprávy o tom, že tři společnosti, které již v minulosti do projektu investovaly, poskytnou další finance. Investoři se dohodli s Cloud Imperium Games na výhodném odkupu akcií, který vynesl dalších 17,25 milionů dolarů. Tyto peníze budou prý opět použity na vývoj Star Citizen a projektu Squadron 42.

Uvidíme, zda v Cloud Imperiu dodrží slovo a hru dokončí. Celý vývoj se táhne a projekt je proslulý svými fiasky. Hra je momentálně dostupná v alpha verzi a obsah se neustále mění i po dlouhých sedmi letech. To, jak bude vypadat finální produkt, však vůbec není jisté.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldezz

Hihi, sám jsem jim pár stovek dolarů přispěl 
Podle návodu na http://www.starcitizen.cz jsem koupil první startovní balíček, ale tím to nekončilo… Za dva měsíce jsem koupil malou bojovou loď Arrow a za další dva měsíce zase nákladní Hull A. 

Waldezz

Hihi, sám jsem jim pár stovek dolarů přispěl.Podle návodu na http://www.starcitizen.cz jsem koupil první startovní balíček, ale tím to nekončilo… Za dva měsíce jsem koupil malou bojovou loď Arrow a za další dva měsíce zase nákladní Hull A. 

2
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X