fbpx

Filmový Avatar dostane hru s otevřeným světem. Dělají na ní autoři The Division

Šmoulové s dlouhými ocasy se vrátí nejen do kin

Jeden z nejúspěšnějších filmů posledních let, Avatar od Jamese Camerona, dostane další herní zpracování, oznámil Ubisoft na letošním setkání vývojářů Game Developers Conference (GDC). Společně s informací zveřejnili i krátké vývojářské video.

Vývoj dalšího dobrodružství z Pandory si vezme pod svá křídla švédské studio Massive Entertainment, které má na svém kontě například postapokalyptickou online střílečku Tom Clancy’s The Division nebo realtimovou válečnou strategii World in Conflict.

Nový avatarský titul, podobně jako právě The Division, poběží na herním enginu Snowdrop, což může být příslibem velkého otevřeného světa, který by Avatarovi rozhodně slušel. Hra z roku 2009, která doprovázela film, rozhodně neměla ambice oslnit pravé hráče. Nový titul od Massive by se měl dočkat mnohem větší péče.

V tuto chvíli studio nabírá posily, jisté ale je, že hra vyjde jak na PC, tak i na konzolích. Pro následující roky jsou v plánu další avatarské filmy (Avatar 2 se dostane do kin už příští rok), lze tedy předpokládat, že hra bude vycházet právě z nich.

Čtěte také: Je tohle Assassin’s Creed Empire? Údajný leak potvrzuje starověký Egypt

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.