fbpx

Back 4 Blood: Tvůrci prvního dílu Left 4 Dead oznámili novou hru!

Turtle Rock Studios, které stojí za prvním dílem Left 4 Dead se vrací s novou hrou. Bude v podobném duchu a ponese název Back 4 Blood.

Nové dílo výše zmíněného studia se popisuje jako kooperativní zombie FPS. Pro spoustu lidí bude hra smilováním, které dlouhá léta očekávali od Valve. Samotná hra se podle vývojářů bude vracet ke kořenům původního formátu s nemalým obsahem inovací. Více detailů si vývojáři nechávají zatím pro sebe.

Hra však není a nemá být pokračováním série Left 4 Dead. Jak už ostatně samo vedení studia sdělilo v následujícím oznámení: „Back 4 Blood je naše vlastní značka. Zcela nové universum. Budete sice moci střílet hordy nemrtvých, jako v Left 4 Dead, ale bude tam i spousta nového obsahu, díky kterému bude hra jedinečná.“

Kreativní ředitel Phil Robb avizoval, že ve studiu neusínají na vavřínech. Jejich úkolem je prý sebrat veškeré nabrané zkušenosti a posunout se dál.
„Je těžké popsat, jak úžasná příležitost tohle je. Vrátit se k žánru, který se zrodil v našem vlastním studiu a moci využít veškeré zkušenosti, které jsme sbírali více než deset let.“ dodává Chris Ashton, spoluzakladatel společnosti.

Studio čeká opravdu spousta práce. Pokračování série je více než očekávané a nové Back 4 Blood pravděpodobně zaujme jeho místo. Hra nemá přesné datum vydání, ale vývojáři ji hodlají vydat jak na PC, tak současnou generaci konzolí.

ZuluMaster
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.