Domů » Články » Stýská se vám po klasických strategiích? Zkuste demo RTS Bannermen

Stýská se vám po klasických strategiích? Zkuste demo RTS Bannermen

Budujte osady, verbujte armády a hrajte si s počasím

Tak schválně, kdy jste naposled hráli pořádnou klasickou RTS? Že jich moc nevychází? Středověký Bannermen je zde, aby to změnil. A jelikož se remaku prvního Age of Empires dočkáme až příští rok, můžete si čekání zpříjemnit právě demem zajímavé strategie od švédských vývojářů.

Hra vás postaví do role lorda, jenž se snaží obnovit zašlou slávu svého panství – samozřejmě ne jinak než ohněm a mečem. Kromě klasického budování osad a verbování armád se o hratelnost strategie Bannermen významně zasluhuje i samotné herní prostředí, které dynamicky reaguje na počasí i aktivity hráče.

Blesk vám zapálí les, sněžná bouře rozpráší a zpomalí i početnou armádu a mráz otevře nové cesty přes zamrzlá jezera. Ani nemusíte čekat, až se příroda rozhodne zasáhnout do mapy – stačí obsadit jedno z nábožensky významných míst na celé mapě, postavit zde kostel a vyhlížet zásah z nebes.

Díky hrátkám s náboženstvím (a skrze něj i počasím) tak má Bannermen překvapivě blízko k Age of Mythology, přestože se zde nedočkáte mýtických stvoření. Pokud se vám tento koncept líbí, nemusíte na nic čekat. Demo si můžete stáhnout zde.

Autoři z malého švédského studia Pathos Interactive představili svou hru už na Gamescomu a nedávno zahájili i kickstarterovou kampaň, tu ale z technických důvodů zrušili. Místo toho tak vydali vývojářské demo a podle zpětné vazby ještě uvidí, zda nenakopnou nový crowdfunding.

Čtěte také: Druhoválečná akce Hell Let Loose slibuje bitvy 100 hráčů. Pouze na PC

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=bAUXsK-l424″ /]

X