Domů » Články » Batman: Evropa

Batman: Evropa

Když se řekne Batman, všichni si vybaví město Gotham. Je to úplně stejné, jako když řeknete Češi a pivo, nebo LuxuryLady a fialová barva. Zkrátka si nedokážeme představit jedno bez druhého. Někdo to tedy musel udělat za nás, konkrétně tedy autoři komiksu Batman: Evropa.

Do Gothamu se samozřejmě podíváme, ale jen na začátku. Batman totiž po chvilce zjistí, že je nakažen virem, který ho pomalu zabijí a zbývá mu jen týden života. Aby přežil, musí se vydat do Evropy. Navštívíme tedy čtyři velké metropole – Berlín, Prahu, Paříž a Řím. Když Batman vyrazí na svou cestu, záhy zjišťuje, že není jediný kdo je tímto virem nakažen. Je to právě Batmanův úhlavní nepřítel Joker, který taktéž dostal jen sedm dní života. Chtě nechtě musí ti dva spolupracovat a na chvíli zapomenout na své sváry.

Komiks je rozdělen do čtyř kapitol, z nichž každá se odehrává v jednom z hlavních měst. Nutno podotknout, že autoři si dali záležet a úkol z dějepisu si udělali velice svědomitě. Památky i historie v jednotlivých městech sedí a známá místa poznáte opravdu už na první pohled. Pro našince je navíc přidanou hodnotou již zmíněná Praha, kde se podíváme na Karlův most nebo Václavské náměstí.

Příběh je vcelku průměrný, tedy na to, že na něm pracoval Brian Azzarello s Matteoem Casalim. Na Azzarella jsem poprvé narazil v komiksu Superman pro zítřek, který je podle mě skvělý. Vlastně ani nevím proč se to celé odehrává v Evropě. Jediné co mě napadá, je přiblížení starého kontinentu Američanům. Kresbu měli na starosti čtyři autoři – Giuseppe Camuncoli, Diego LaTorre, Jim Lee a Gerald Parel, každý jednu kapitolu. Čím více se stav Batmana a Jokera zhoršuje, tím více se to odráží na samotné kresbě. Musím říct, že Paříž je slušná jízda u které jsem přemýšlel, co jsem dneska vypil a z čeho mám sakra takové divné halucinace. Celé je to vlastně jeden takový Eurotrip, ovšem místo výletů po památkách a trapasů se tu bojuje o holý život. Samozřejmě zde nesmí chybět bonusy v podobě náčrtků, které já vždy ocením. Rád koukám jakou změnou komiks prošel, než dostal svou finální formu.

Batman: Evropa není špatným komiksem, ale ani tím nejlepším. Je to taková malá jednohubka, kterou slupnete před spaním, jako nic. Komiks lze určitě doporučit začínajícím čtenářům. Jak jsem již podotkl, příběh je zde jednoduchý a není tu velké množství postav, ve kterých by někdo mohl mít zmatek. Pro mě měl Batman: Evropa obrovskou přidanou hodnotu díky kapitole odehrávající se v Praze, kterou mám rád a jsem vždy hrdý když do ní zavítá nějaký hrdina v knize, hře nebo právě komiksu.

Batman: Evropa mi na recenzi opět věnovalo nakladatelství CREW, kde si jej můžete pořídit i vy za 449 Kč.

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X