Domů » Články » Herní novinky » Realtimová strategie The Battle for Middle-Earth se vrací. Neoficiálně a od fanoušků

Realtimová strategie The Battle for Middle-Earth se vrací. Neoficiálně a od fanoušků(2 minuty čtení)

Co si člověk neudělá sám...

Před E3 jsme se v podcastu bavili také o realtimové strategii Battle for Middle-Earth jako o hře, kterou bychom rádi viděli na konferenci EA PLAY.  Přestože to bylo spíše naše zbožné přání, jelikož EA „prstenovskou“ licenci již nevlastní, nového dílu se nakonec v jisté formě dočkáme. Vytváří ho totiž fanoušci.

Nadšenecká skupina The BFME: Reforged Team už přes rok pracuje na nekomerčním projektu The Battle for Middle-Earth: Reforged. Ten převádí populární sérii Lord of Rings: The Battle for Middle-Earth do moderního Unreal Enginu 4. Nepůjde však o žádný remake.

Tvůrci sice vychází z kódu původní hry, nicméně ho kompletně přepsali a chtějí nabídnout odlišný gameplay než jeho oficiální předchůdci. Momentálně se zaměřují na plnohodnotnou implementaci multiplayeru. Jakmile ji však dokončí, slibují, že se hned vrhnou na tvorbu singleplayeru.

Díky novému enginu se rovněž dočkáme několika novodobých vychytávek, o kterých se nám před 12 lety, kdy vyšly původní hry, mohlo jen zdát. Jmenovitě se jedná o podporu 4K rozlišení, plynulé FPS nebo realistickou fyziku, která kupříkladu zabrání hromadění jednotek skrze sebe. Celá hra bude navíc zcela zdarma.

Jak už bývá u fanouškovských projektů pravidlem, ani The Battle for Middle-Earth: Reforged nemá stanovené datum vydání. Autoři ale pevně věří, že by si první testeři mohli hru vyzkoušet již letos na podzim. Pro širší spektrum hráčům pak chtějí příští rok spustit betaverzi.

Sami přitom nevědí, zda jim vývoj nepřeruší Warner Bros., který momentálně vlastní licenci k této značce. Doufejme, že ne.

Čtete také: Bethesda žaluje Warner Bros. a jejich Westworld hru. Kopírují Fallout Shelter i včetně bugů

[arve url=”https://youtu.be/MLLQLfExank” /]

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X