Battlefield 1 oficiálně potvrzen, vyjde už v říjnu

Nejnovější díl by měl nabídnout ty největší říditelná vozidla v historii série.

EA si představení nejnovějšího dílu série Battlefield plánovalo už delší dobu, překvapivě si oficiální oznámení ovšem nenechali na E3 nebo svou vlastní show EA Play

Překvapivě se dřívěji uniklé informace potvrdily a Battlefield 1 bude zasazen do první světové války. To je sice obrovský skok dozadu (snad jen časově) oproti posledním dílům z moderní doby, vývojáři díky tomu ale získali lákavé zasazení a spoustu nových možností.

Například budou mít chladné zbraně a obušky větší dopad na bojišti než střelné zbraně, které byly na začátku dvacátého století stále poměrně zastaralé a neohrabané. Navíc se dočkáme netradičních bojových doplňků, jako jsou bojové plyny nebo plamenomety.

Důležitou součástí Battlefieldu jsou i vozidla, která by měla být v nejnovějším díle rozmanitější než v předchozích. První světová válka zažila i premiéru tanků, ty v té době ale byly poměrně gigantické a těžko ovladatelné. Podle videa přijde i na koně a zeppeliny.

Společně s trailerem také vývojáři ze studia DICE potvrdili datum vydání. To se sice liší od uniklých informací, naštěstí ale Battlefield 1 vyjde o něco dříve, a to 21. října na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.