Domů » Články » Herní novinky » SOUHRN: Battlefield 5 odhalen. Odhodí premium pass, přidá kooperaci, kampaň si ponechá

SOUHRN: Battlefield 5 odhalen. Odhodí premium pass, přidá kooperaci, kampaň si ponechá

„Půjde o nejpůsobivější Battlefield, který jste kdy mohli hrát“

Hotovo. Battlefield V (nebo spíše Battlefield 5, ať už v tom je jasno) se ukázal světu se vší parádou v živém přenosu, kde se vývojáři ze švédského studia DICE rozhovořili o tom, co všechno nás čeká v nejnovějším díle letité série. A je toho více než dost, od nových herních módů po razantní změny v obchodním modelu i hratelnosti. Tady máte náš souhrn.

Když se moderátor Trevor Noah ptal vývojářů, jestli se Battlefield 5 bude blížit spíše k filmu Zachraňte vojína Ryana, nebo Hanebným panchartům od Tarantina, trošku se u odpovědi kroutili. Po zhlédnutí traileru bychom vsadili na to druhé.

Mrkněte se na první gameplay trailer ke hře sami. Asi nám dáte za pravdu, že je poněkud… divoký. Vlastně pořádně nevíme, co si o něm máme myslet a nakolik reflektuje výslednou podobu hry, nicméně je na místě podotknout, že se video spíše snažilo odprezentovat všechny možnosti mulťáku najednou než běžnou online bitvu. Nebo v tom aspoň doufáme.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=fb1MR85XFOc” /]


Druhá světová válka s twisty

Po tolika únicích nejde o nic překvapivého. Battlefield 5 se vrací k úplným kořenům série a po dlouhých 14 letech se opět budeme prohánět po bojištích v druhoválečné výbavě. Vývojáři během představení hry zdůraznili, že se tentokrát dostaneme na méně profláklá místa konfliktu, která nabízí nové možnosti a příběhy.

V rámci War Stories se podíváme třeba afrických pouští, zničeného Rotterdamu či zasněženého Norska, kde se ujmeme role členky tamějšího odboje. Battlefield 5 jako takový údajně nabídne mnohem různorodější prostředí než stokrát omletou pláž Omaha nebo bitvy v Ardenách, což kvitujeme s povděkem.

Tím vývojáři zároveň potvrdili, že singleplayerová kampaň nikam nezmizí na úkor jiných herních módů. Rozkouskované kapitoly s různými protagonisty vyvolaly u Battlefieldu 1 rozporuplné ohlasy. Pro DICE je to prý ale příležitost, jak odvyprávět příběhy z různých perspektiv, aniž by museli řešit inkonzistenci v rámci jedné velké kampaně.


Žádné pay to win, žádné lootboxy, žádný premium pass

Nejpřekvapivější informací celého večera bylo upuštění od premium passu. V praxi to znamená, že veškerý obsah bude po vydání Battlefieldu 5 zcela zdarma, včetně nových map a multiplayerových režimů. DICE tímto krokem chce skončit s tříštěním své herní komunity, která byla rozdělena do několika skupin podle toho, kdo vlastnil kolik expanzí. Dobrá volba.

DLC by měl nahradit program Tides of War. Ten bude hru neustále oživovat pravidelnými aktualizacemi s novými mapami, výzvami a tematickým obsahem. Hned na podzim se mohou hráči těšit na „Pád Evropy“, symbolizující začátek druhé světové války. Postupně se pak prokoušete i dalšími zásadními etapami konfliktu, až nakonec skončíte v ruinách rozbombardovaného Berlína.

Co se zbraní, skinů a dalšího in-game obsahu týče, ty půjdou pohodlně odemknout poctivým hraním či plněním daily questů, nikoliv reálnou měnou. Žádný pay to win systém očekávat nemáme (to bychom jim po Battlefrontu 2 taky radili). Udělátka poskytující výhodu platícím hráčům se ve hře jednoduše neobjeví.

A stokrát proklínané lootboxy? Jak DICE potvrdil serveru Polygon, v Battlefieldu 5 žádné nebudou. Nabízí se tak otázka, jak EA plánuje hru monetizovat tak, aby vydělávala i dlouho po vydání, kór s tak dlouhodobými plány v rámci Tides of War. Uvidíme.


Klasické módy doplní i kooperace

Multiplayer je alfou a omegou všech Battlefieldů. Herní třídy vás asi nepřekvapí – dočkáte se Assaultu, Supportu, Medica a Scouta. Jak jsme zmínili výše, poctivým hraním za danou classu si budete odemykat nové zbraně, skiny a i vozidla.

Samozřejmě si můžete svou oblíbenou třídu upravit dle libosti – vizuálně i výbavou – a vytvářet si vlastní specialisty, netřeba se tedy držet nastavených archetypů. Košaté možnosti nabídne i customizace zbraní a vozidel, přičemž jednotlivé moduly půjdou vylepšovat skrze nový strom odemykatelných modifikací.

Do hry se vrací osvědčené módy Conquest, Frontlines, Domination, Team Deathmatch a Breakthrough. Grand Operations je pak pokračovatelem režimu Operations z Battlefieldu 1, tudíž si asi dokážete představit, co všechno nabídne.


V rámci pár dnů týmy změří své síly na několika mapách a herních režimech, přičemž výsledek jedné bitvy může znatelně ovlivnit ty následující. Jako příklad vývojáři uvedli zničení dělostřelectva během prvního dne, které ulehčí další fáze Grand Operations (.

Novinkou bude kooperativní mód Combined Arms pro čtveřici hráčů. V roli výsadkářů, operujících daleko za nepřátelskou linií, se zúčastníte záškodnických misí. Jednotlivé cíle a úkoly budou nejspíše náhodně generované, ničeho konkrétnějšího jsme se už ale nedočkali.

Stejně tak se neví, co všechno za plnění náročnějších kooperativních misí dostanete. Nejspíše si s Combined Arms budete moci odemknout nové skiny, zbraně a další obsah, stejně jako v tradičních multiplayerových módech.


Zničitelné i opevnitelné prostředí

Battlefield 5 nabídne tradičně slušnou míru destrukce, což dobře ilustroval tank Cromwell v traileru, který bez problému projel barákem na druhou stranu. Zajímavě zněla i zmínka o padajících zdech – i ty vás mohou zabít, pokud budete stát ve špatné chvíli na špatném místě.

Nakolik bude zničitelné samotné prostředí, je nejspíše téma na červnový EA Play. V traileru jsme mohli zahlédnout padající stromy i krátery po šrapnelech, mnohem zajímavější ale byl dopad rakety ke konci videa. Snad po ní zůstane obrovská díra…

Každý voják bude mít nově po ruce i sadu nástrojů na vykopání zákopu nebo stavbu různých opevnění. Nepůjde o nic tak divokého jako ve Fortnite, novinka však údajně silně ovlivní průběh boje. Pěšáci mohou položit protitankové zátarasy na klíčových místech či znovu opevnit dávno zničené stanoviště. Bojiště pak v závěru bitvy nemusí nutně vypadat jako zpustošená a ohořelá placka.


Změny, vylepšení a další drobky

Vývojáři ve velkém překopali i animace a možnosti pohybu. Vaše postava nově umí klouzat do stran či couvat na zemi, což v rukou profesionálního hráče může jít o zásadní změnu v hratelnosti. Pohyb ovlivní i terén, v bahnitém údolíčku holt nebudete sprintovat jako Flash. Hráči tak mají víc vnímat řeč těla nepřátel, než aby se spoléhali na značky nad jejich hlavami.

Padlé spoluhráče může v Battlefieldu 5 oživit kdokoliv nehledě na třídu, což je rovněž velká změna. Stejně tak můžete své zraněné parťáky odtáhnout pryč, když půjde do tuhého, než abyste se snažili dát kamaráda dohromady uprostřed křížové palby.

K vozidlům půjde nově přimontovat i protiletadlové dělo a další zbraně. Autoři touto novinkou chtějí docílit toho, aby hráči nezůstali zakempení vedle kulometného hnízda a nebáli se využít nových možností, které customizace vojenské techniky nabízí.

Změnám se nevyhnuly ani zbraně. Vývojáři upravili sílu zpětného rázu, oproti Battlefiledu 1 tak zbraně nekopou jako splašené koně. Schovávat se v baráku se může tentokrát vymstít, jelikož se kulky u lehkých a těžkých kulometů dostanou skrz některé zdi. Munice bude na bojišti méně než v předchozích dílech série, hráči tak musí postupovat o něco taktičtěji.


A kdy teda vyjde?

Battlefiled 5 vyjde hned ve třech vlnách. Nejdříve dorazí pro předplatitele služby Origin Access, a to 11. října tohoto roku. Deluxe edice hry (která nabídne i přístup do bety) se dočká premiéry 16. října, zatímco standardní verze Battlefieldu 5 vyjde pro všechny až 19. října. Zatím není jisté, v čem se budou jednotlivé edice lišit, nejspíše ale půjde o kosmetické záležitosti v rámci nového systému customizace profilu.

A to by byl konec našeho souhrnu. V následujících dnech a týdnech zřejmě vyhřeznou další informace o hře, největšího nášupu se ale dočkáme až v červnu v rámci EA Play. Během akce by mělo dojít k odhalení cinematic traileru, detailů k singleplayeru a termínu chystané otevřené i uzavřené bety. Battlefield 5 a naše dojmy ze hry probereme v neděli v 18:00 během našeho pravidelného podcastu.

Čtěte také: HRA ZDARMA – Battlefield 1 a 4 opět rozdávají svá DLC zdarma na Originu i konzolích!

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X