Domů » Články » Mariňáci, orkové i necroni. Warhammerová strategie Battlefleet Gothic: Armada 2 slibuje rovnou 12 frakcí

Mariňáci, orkové i necroni. Warhammerová strategie Battlefleet Gothic: Armada 2 slibuje rovnou 12 frakcí(2 minuty čtení)

Letos je těch warhammerovských kousků zase o něco víc. Když jsem mluvil o Space Hulk Tactics, byl jsem velice překvapený, co se z toho vyklubalo. Ale jako člověk políbený prvním dílem Battlefleet Gothic: Armada jsem byl spíše zvědavý, co nabídne na Gamescomu prezentované pokračování a jestli mě dokáže přesvědčit, že stojí za to se k tomuto titulu vrátit.

Rozhodnutí začlenit do druhého dílu dvanáct frakcí kvituju s povděkem – hra vypadá hned o poznání pestřeji a si vybere opravdu každý, ať už zarytý mariňák nebo úlový mutant. Samozřejmě se dostalo i na orky, t’au, necrony, aeldary a další warhammerovské národy.

Na chvilku jsem si mohl druhý Battlefleet Gothic zahrát a nemůžu říct, že by mě nebavil. Hratelnost se v tomto ohledu tolik neliší od svého předchůdce. Alfou a omegou jsou opět vesmírné bitvy mohutných flotil, skládajících se z lodí všech možných velikostí a úrovně vybavení. Pokud žerete lore Warhammeru 40k, budete zde rochnit blahem, jak jsou jednotlivé kocábky vymodelované.

V průběhu bitvy dostanete spoustu možností, jak zlikvidovat nepřátelské šiky. Některé frakce spoléhají na tradiční kanonádu z laserových děl, zatímco jiné vsází na malé a otravné stíhačky, které postupně uštípají i několikanásobně větší vesmírná plavidla. Stejně tak můžete protivníky odpravit tím, že jim vybijete posádku při nalodění.

Battlefleet Gothic: Armada 2 byl původně naplánován na letošní září, vývojáři se ale nakonec rozhodli, že hru chtějí ještě „doleštit“, a nastavili si budík na leden příštího roku. Doufejme, že to bude stát za to.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=XVghX8opHJU” /]

Source :
Vlastní
X
X