Český Beat Saber je jedna z nejlépe hodnocených her na Steamu. Brzy vydá editor úrovní

V předběžném přístupu je jen týden

VR je stále žánr, který svou cestu do mainstreamu nenašel. To však neznamená, že by na tomto relativně malém pískovišti nemohli vývojáři uspět. Skvělým příkladem je česká hra Beat Saber, s níž studio Hyperbolic Magnetism před týdnem vstoupilo do předběžného přístupu.

Koncept Beat Saber rozhodně není složitý na pochopení. Do rukou dostanete laserové meče a do rytmu máte sekat létající bloky podle jejich barvy. V těžších pasážích by se ale zapotil i Obi-Wan Kenobi. Možná proto český počin uhranul celý Steam.

V době psaní článku má hra 1 906 recenzí a 99 % z nich hru doporučuje. Jedinou položkou na Steamu, která má vyšší hodnocení, je Expansion Pass pro Zaklínače 3. Beat Saber tak uzurpoval korunu nejlépe hodnocené hry od jedné z nejlepších logických her všech dob, tedy Portal 2.

Vývojáři z Hyperbolic Magnetism naštěstí neusínají na vavřínech a s vývojem pokračují plnou rychlostí. Už v pátek se tak dočkáme první rané verze editoru úrovní, který bude praktický identický tomu vývojářskému.

Na hudbě k Beat Saber pracoval Jaroslav Beck, český hudební skladatel, který úzce spolupracoval i na trailerech pro Blizzard či EA. Snad se českým tvůrcům bude dařit i nadále.

Čtěte také: TOP 10: Hry, které provází Síla. Vybrali jsme nejlepší Star Wars tituly

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.