fbpx

Původně vzdělávací hříčka, nyní plnohodnotný titul. V Bee Simulator si zahrajete za včelí dělnici

Můžete píchat do lidí

Jedním z výraznějších skokanů indie scény posledních týdnů je Bee Simulator, který se z generické položky stal ostře sledovaným titulem prakticky přes noc. Polský projekt zaměřený na včelí osvětu mezi dětmi však zaujal veřejnost natolik, že se autoři rozhodli samotný design přepracovat do plnohodnotné hry pro všechny věkové skupiny.

Titul si bere za cíl provést hráče včelím úlem a jeho okolím. Hráč si tak vyzkouší různé role včelí dělnice, tedy práci v úlu, obstarávání potravy a nakonec i boj. Prolétnutí vzdělávací kampaně by dle odhadů mělo zabrat až pět hodin a hra by se tak mohla stát reálnou školní pomůckou při výuce přírodopisu. Málokdo si totiž uvědomuje důležitost včel v přírodě.

Celá hra by měla pracovat ve dvou režimech. Například dětské souboje budou tvořeny jednoduchou minihrou, zatímco v dospělé verzi by mělo dojít na plnohodnotný Mortal Kombat systém včetně komb. Hra by měla též nabídnout splitscreen multiplayer pro dva hráče. A ano, bude možné píchat do lidí.

Nápad na hru samotnou vznikl, když se v Číně začalo hroutit zemědělství způsobené masivním vymíráním včel. Na vině tehdy byla údajně změna kvality místního životního prostředí, způsobená nešetrnou industrializací. Sympatický je i samotný způsob prezentace týmu, jelikož materiály (včetně vizitek) jsou z recyklovaných materiálů.

Titul samotný lze v tuto chvíli opravdu nazývat spíše jen simulátorem, protože na hraní není uzpůsobena a je otázkou, zda vůbec bude. Nějakou dobu si nicméně ještě budeme muset počkat. I přesto, že na hře pracuje nyní 18 lidí, z čehož většina jsou umělci a na kvalitě grafiky a doprovodných materiálů je to vážně znát, chybí spousta obsahu a balancování.

Do early accessu by se měl Bee Simulator dostat koncem roku a předběžně plánovaný release, závislý ovšem na odezvě hráčů, o půl roku později.

Čtěte také: Fallout 76 klade důraz na týmové hraní a stavbu základny. Tu vám mohou ostatní srovnat se zemí

Zdroj:

Vlastní

Tomáš Vymětal
Kroměřížská šlechta, domestikovaný Brňák. Točím se především kolem indie her a obecně se zajímám o nezávislou tvorbu.