Domů » Články » Tip na seriál: Beforeigners

Tip na seriál: Beforeigners

Tentokrát zabrousíme do norských vod a to doslova. Za jasných záblesků se v oceánu začnou objevovat lidé z doby kamenné, přesněji vikingové z 19. století. Pokud se neutopí hned po “příchodu”, čeká je začlenění do společnosti, tak jako hlavní hrdinku Alfhildr Enginnsdottir. 

Mladá policistka Alfhildr právě dokončila policejní školu a chystá se nastoupit k policii jako vůbec první „zpřítomnělý“ policista. Čím byla před příchodem do současnosti tají, protože přiznání, že svůj život strávila jako vikingská štítonoška, by jí při pracovním pohovoru zrovna nepomohlo. 

V den jejího nástupu se na pláži objeví nahá žena z minulosti. Policisté se nejdříve domnívají že se utopila, stejně jako mnozí před ní, brzy ale vyjde najevo, že byla zavražděna. Případ dostává na starost policejní vyšetřovatel Lars Haaland a spoluprací s ním je pověřena právě Alfhildr. 

Seriál je netradiční detektivkou a zároveň kritikou dnešní doby. Nečekejte ale žádnou agitku za uprchlíky, seriál jen ukazuje jejich problémy se začleněním do společnosti, které někdy vyústí v kriminální činnost. Ukazuje také proces jejich „příjmu“ po vylovení z moře. Obrovskou práci si tvůrci dali s jazykovou stránkou seriálu, například vikingové mluví dobovou norštinou. 

Hlavní roli Larse Haalanda si zahrál Nicolai Cleve Broch (Bez poskvrny), jako vikingskou bojovnici Alfhildr uvidíme známou Kristu Kosonen (Blade Runner 2049, Očista). Vedlejších rolí se zhostili Ágústa Eva Erlendsdóttir, Eili Harboe nebo Stig R. Amdam. Seriál Fremvandrerne z roku 2019 má zatím jednu sérii o šesti epizodách.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X