Hearthstone přišel o svou hlavní tvář. Charismatický Ben Brode opustil Blizzard

:(

Pokud by se pořádala soutěž o nejznámější smích v gamingu, Ben Brode by bezpochyby obsadil první místo. Legendární designér Hearthstonu si u Blizzardu odsloužil dlouhých 15 let a od vydání jeho karetního dítka se zapsal do paměti milionů hráčů. Bohužel jeho příběh s kartami prozatím končí.

Brode v jeho příspěvku na Blizzard fóru oznámil, že své domovské studio po dlouhých letech opouští. V Blizzardu se z pouhého nočního game testera propracoval nejdříve na designera a později na vedoucího vývoje. Možná právě díky němu se Hearthstone stal tím obrovským fenoménem, jak jej známe dnes.

„Mám obrovské štěstí, že můžu vzít tento šílený risk. Pomůžu založit nové studio. Nejspíše budeme tvořit hry, ale ještě jsme nic pořádně nepromysleli. Těším se, až budu zase designovat, programovat a doopravdy znovu tvořit něco nového. Starbucks na kampusu mi ale bude chybět. Sakra,“ napsal Brode s jeho tradičním humorem.

Kam se Ben Brode přesune či kdo nastoupí na jeho prázdné místo, zatím jasné není. My jen doufáme, že se mu bude dařit i nadále. Přeci jen nám jeho ohlušující smích a vlající flanelová košile budou na Gamescomu chybět.

Čtěte také: A Way Out zabodoval. Během prvních dvou týdnů měl na kontě milion prodaných kopií

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.