NVIDIA odhalila herní monitory BFGD. Nabízejí 65 palců, 4K rozlišení i 120Hz obnovovací frekvenci

Výmluvná zkratka pro pořádný herní monitor

NVIDIA vstupuje na pole gamingových monitorů. Dnes na veletrhu CES 2018 v Las Vegas představila BFGD, tedy velkoformátové herní displeje. Byly vyvinuty ve spolupráci s partnerskými výrobci Acer, ASUS a HP a nabídnou 65“ obrazovku se 4K rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR i technologie NVIDIA G-SYNC.

Pod zkratkou BFGD si představíme ledacos (haha), ve slovníku NVIDIA ovšem jde o Big Format Gaming Display. Pro hráče, kteří si potrpí na kvalitu obrazu, je nově představený monitor oknem do ráje. Stačí se podívat na základní parametry – 65 palců, 4K rozlišení a 120Hz obnovovací frekvence nemohou snad nikoho urazit.

Pojďme se podívat podrobněji na další technikálie. Obrazovky nabízí velmi nízkou latencí a podporují nejnovější NVIDIA G-SYNC HDR technologii, která zaručuje plynulé hraní s velmi rychlou odezvou, jaké na takto velkých displejích doposud nebylo běžné. 4K HDR obrazovky také disponují direct-array podsvícením se špičkovým jasem 1000 nitů a DCI-P3 barevným gamutem.

V BFGD monitorech budou integrované i další funkce, jako je integrovaný SHIELD, Google Asistent nebo NVIDIA GameStream. Společně se službou GeForce NOW (o které píšeme zde) si na obrovské obrazovce zahrají i majitelé slabších sestav.

Monitory BFGD by se měly dostat na trh někdy v létě, zatím však není jasné, jestli orientační datum platí i pro naši kotlinu. Verze od různých výrobců by se měly lišit jen stojanem. A cena? Už teď počítáme s tím, že to bude pálka, televizory o podobných parametrech většinou stojí okolo 100 tisíc. Další podrobnosti by měly přijít v průběhu následujících dnů.

Čtěte také: Zahrajte si nové hry i na starých sestavách. GeForce NOW startuje novou betu

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz