Domů » Články » Herní novinky » Černý kůň akčních her? Biomutant nabídne zcela otevřený svět a pestrý arzenál

Černý kůň akčních her? Biomutant nabídne zcela otevřený svět a pestrý arzenál

Ať to zní jakkoliv divně, Biomutant byl vlastně jediným překvapivým oznámením loňského Gamescomu. Kdo by taky očekával zmutovaného hlodavce v otevřeném postapokalyptickém světě, kde se technologie mísí s prvky kung-fu, že ano. Od té doby uběhl už rok a my se dočkali o něco odladěnější hratelné verze, kterou jsme si nenechali ujít.

Biomutanta kupodivu nedefinuje poněkud bizarní svět, ve kterém se odehrává, ale jeho absolutní otevřenost. Po úvodní sekvenci vás hra pustí téměř kamkoliv, a i mise můžete plnit v libovolném pořadí. Různorodých biomů tu je několik, od zarostlých džunglí po lávovitou krajinu či zamrzlé pláně. Podle toho se bude lišit i výčet protivníků, které můžete následně naporcovat.

Souboje jsou velmi hektické i taktické zároveň. Budete neustále poskakovat i uskakovat, střídat arzenál, analyzovat protivníkovy pohyby a hledat jeho slabiny. Vzhledem k tomu, že hra nabízí hráčům nepřeberné množství mutací i zbraní, o pestrost střetů zde nebude nejspíše nouze. Není tedy problém umlátit nepřátele obouručáky, ustřílet je pistolemi či rozsekat na cucky speciálními schopnostmi. Vývojáři chtějí hráčům dát maximální volnost v soubojích, a z toho, co jsme mohli vidět, dostáli svým slovům.

Na záchranu světa nebudete samozřejmě sami. Některé postavy vám pomohou s vylepšováním výbavy, jiné zase nabídnou užitečné mutace, které můžete měnit podle toho, do jakého biomu se zrovna vrháte. Trošku nás mrzí, že jsme v demu nestihli vyzkoušet nějaký bossfight, který si někteří novináři vloni pochvalovali, ale čas holt kvapil.

Z Biomutanta se může stát černý kůň akčních her, kterému může ublížit snad už jen stereotypní náplň misí a technická stránka. Za zmutovaného hlodavce si zahrajeme až někdy příští rok na PC, XONE i PS4.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=-24fSZ9l4Tc” /]

Source :

Vlastní

X