Domů » Články » Herní novinky » Call of Duty: Black Ops 4 odhaleno. Zahodí kampaň i autoheal, dostane battle royale mód

Call of Duty: Black Ops 4 odhaleno. Zahodí kampaň i autoheal, dostane battle royale mód

Psi jsou zpátky
Call of Duty Black Ops 4

Activision konečně představil Call of Duty: Black Ops 4. Hned na začátku prezentace ale vývojáři všechny ujistili, že se nedočkáme jetpacků ani běhání po zdech. Série se stále drží trendu stanoveného ve World War 2. Rozhodně to ale neznamená, že se nedočkáme pořádných novinek.

Začneme tím nejdůležitějším – setting. Black Ops 4 se příběhově odehrává mezi druhým a třetím dílem, stále nás tedy čeká spousta futuristických zbraní. Právě arsenál prošel největší změnou. Každá zbraň má nyní vlastní sadu vylepšení, už se o ně nedělí s celou třídou. A zároveň každá dostala stálý spray pattern, podobně jako tomu je v Counter-Striku.

Druhou novinkou jsou třídy a pohyb postav. Jetpacky i běhání po zdech jsou ty tam, nejdivočejší způsob přepravy je nově vystřelovací hák. V multiplayeru stále jsou různí hrdinové, z nováčků stojí za zmínku Medic. Ano, zrak vás nešálí. Black Ops 4 zahodilo automatické léčení a zdraví je potřeba doplňovat stisknutím tlačítka, stejně jako u přebíjení zbraní.

Podstatnou součástí prezentace byl také Zombies mód. Treyarch v něm nabídne tři mapy – gladiátorskou arénu, Titanic a Blood of the Dead z Black Ops 2. Poprvé půjde celý mód hrát o samotě za podpory tří botů. Tím nabídka ovšem nekončí, vývojáři se chlubili neuvěřitelným množstvím nastavení, od rychlosti zombie přes množství nábojů půjde změnit.

V neposlední řadě přišel na řadu spekulovaný battle royale. V Black Ops 4 se jmenuje Blackout a nabídne mix z celé historie Call of Duty. V módu budou části všech oblíbených map, veškeré hratelné postavy i zbraně včetně těch ze Zombies. Jedinou nevýhodou je fakt, že se opravdové singleplayerové kampaně nedočkáme.

Tím bychom oznámení měli za sebou, kde si tedy hru budeme moci pořídit. Kromě klasiky v podobě PS4 a Xbox One přijde Black Ops 4 letos 12. října i na PC, avšak na Steamu jej neseženete. Podobně jako Destiny 2 bude nejnovější díl Call of Duty exkluzivně dostupný na Battle.netu.

Čtěte také: Metro: Exodus bylo odloženo. Vyjde až na začátku příštího roku

[arve url=”https://youtu.be/ooyjaVdt-jA” /]

X