Domů » Články » Nevoní vám Black Ops 4? Na příští rok se asi chystá Call of Duty: Modern Warfare 4

Nevoní vám Black Ops 4? Na příští rok se asi chystá Call of Duty: Modern Warfare 4

A bude i kapitán Price?

Po povedeném návratu do druhé světové války v Call of Duty: WW2 dostaneme opět titul z blízké budoucnosti. Z odhalení čtvrtého dílu už poněkud vyčpělé podsérie Black Ops lidé nebyli příliš nadšení. Ty by ale mohla potěšit zpráva, že studio Infinity Ward (jehož zatím posledním výtvorem je Infinite Warfare) na příští rok možná připravuje třetí pokračování své nejúspěšnější podsérie Modern Warfare.

Obchodní strategie Activisionu jsou alespoň pro mne záhadou. Po třech ne tak úspěšných jetpackových titulech hráčům nabídl Call of Duty: WW2, což se ukázalo jako povedený krok. Hráči lačnící po historické střílečce byli se hrou spokojení a stejně tak i vydavatel, jelikož se hra prodávala velmi solidně. Což je možná důvod, proč se podobnou cestou vydá i Battlefield V.

Proto návrat blízké budoucnosti zasazení v Black Ops 4 působí přinejmenším podivně, ač jsou jetpacky pryč (společně s kampaní, fňuk). Mnohem zajímavější jsou ale aktuální úniky okolo jiné podsérie. Se zprávou o tom, že je čtvrtý Modern Warfare ve vývoji, přišly hned dva weby – CharlieIntel a GamingIntel.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=l-eMi1xJ2dM” /]


Oba už mají za sebou několik pravdivých úniků, takže není od věci zbystřit. Na rozdíl od nadcházejícího BO4 má být MW4 plnohodnotným Call of Duty titulem. Nabídne tedy jak příběhovou kampaň, multiplayerovou složku i zombíky. Přemýšlí se i o battle royale módu, protože jak taky jinak…

Tuto šeptandu navíc podporují dvě další indicie. Někdo na Redditu totiž kdesi objevil seznam vývojářů, kteří se přesunuli ze studia Respawn Entertainment (série Titanfall) do Infinity Ward. Právě Respawn je z části složen z bývalých vývojářů série Modern Warfare. Návrat ke kořenům je proto ve správných rukou.

Dalším drobečkem je pak fakt, že dabér Craig Fairbrass, jenž propůjčil hlas postavám jak v Modern Warfare trilogii, tak dalších CoD hrách, se uklepl na Twitteru. Do svého bia na profilu totiž mimo jiné uvedl, že pracoval na „Call of Duty: Modern Warfare 1/2/3/4“.

Všechny tyto zvěsti naznačují, že pokud se Black Ops 4 nepovede, máme se příští rok na co těšit. Důležitou otázkou je, zda se vrátí kapitán Price a jeho mužný knírek.

Čtěte také: Battlefield V se opravdu vrátí do druhé světové války. Potvrzuje to krátký teaser

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ooyjaVdt-jA” /]

X