UPDATE: Activision oficiálně potvrdil Call of Duty Black Ops IIII. Vyjde v říjnu

Takový herní evergreen

Update: Spekulace kolem letošního Call of Duty jsou u konce, Activision oficiálně oznámil Black Ops IIII. Datum vydání bylo stanoveno na 12. říjen 2018 a potvrzené platformy jsou PC, PS4 a Xbox One. O spekulované verzi pro Switch vydavatel Activision zatím mlčí. Naštěstí bližší informace a trailer uvidíme již 17. května.

Vývoj má tradičně na starost Treyarch, zatím se ovšem neví, jestli příběh nějakým způsobem naváže na předešlé díly. Dle prvních spekulací se hra bude odehrávat v blízké budoucnosti, nedočkáme se tedy žádných jetpacků nebo podobných futuristických výstřelků.

Black Ops IIII


Původní článek: Ze spekulací o novém Call of Duty se stala každoroční tradice. Vždy se nabízí otázky, kam nás vydavatel Activision zatáhne tentokrát, kolik tam bude psů a jestli nám na záda přidělají jetpack. Nikoho ale ani ve snu nemohlo napadnout, že se letošní díl bude jmenovat Call of Duty: Black Ops IIII.

Ještě jednou vás raději uklidníme – opravdu se nejedná o chybu. Activision jednoduše hodil římské číslice za hlavu a logo raději zapsal jako čtyři čárky. Vtipnější než samotné logo je možná jeho nechtěné odhalení na Twitteru.

Za vše může video, ve kterém hráč NBA James Harden ukázal svou novou kšiltovku. Internet si okamžitě všiml, že se logo na ní podobá dost znaku podsérie Black Ops. Hráči čtyřem čárám pochopitelně moc nevěřili a trochu si z čepice stříleli.

Podivný zápis je bohužel skutečný, pro Kotaku to potvrdil anonymní zdroj. Posvětil tím tak dřívější spekulace, že letošním dílem bude právě Black Ops IIII. Stále ale trochu doufáme, že Activision přejde na římské číslice. Raději si ani nepředstavujeme pátý nebo šestý díl.

Čtěte také: Crack pro Final Fantasy XV vyšel už před vydáním hry samotné. Na vině je Origin

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.