Domů » Články » Tip na seriál: Black Spot

Tip na seriál: Black Spot

Netflix odvysílal tento seriál už v roce 2017 a je určen divákům, kteří mají v oblibě detektivní žánr, thriller s mysteriózními prvky. Tento seriál se opírá o keltskou mytologii a tvůrcům se podařilo touto směsí žánrů přitáhnout publikum natolik, že letos v červnu vypustil Netflix druhou řadu. Tak si pojďme nastínit, o čem tento povedený seriál vlastně je. 

Městečko Villefranchie je zasazeno do krásné přírody a spolu se zdejším hustým hvozdem přes den tvoří nádherný malebný obraz, ve kterém život plyne pomaleji. No, tedy jen přes ten den. V noci je to poněkud horší. Vlastně o dost. Po západu slunce se místo mění spíše v dokonalou hororovou scénu, ve které jde o život. Navíc v tomto místě je tak trochu problém chytit signál a elektronika si tu žije svým vlastním, podivným životem. Laurene Weiss je místní šerifka, která má s tímto místem svou nehezkou zkušenost, ze které si nese šrám nejen na duši. Ví, že toto místo je přinejmenším zvláštní a není s ním něco v pořádku. To samé vnímá i Frank Siriani, což je prokurátor, který přijel do Villefranche vyšetřovat nezvyklý vysoký počet zmizelých osob. A mezi zmizelými je i dcera místního starosty Steinera, jehož působení není úplně bez poskrvnky.  

Pro milovníky kriminálek, kteří mají rádi když je děj nejednou překvapí tím, že se ubírám naprosto jiným směrem, je tento počin to pravé ořechové. Celý příběh je příjemně okořeněn mystikou, která plynule přechází v horor, na jejímž konci nás čeká zajímavé, překvapivé rozuzlení. Atmosférou vás tento seriál strhne, vtáhne vás do příběhu raz dva a hlavní hrdinku budete mít rádi. Je správně cynická, zocelená zdejším prostředím, které z ní udělalo drsnou šerifku. Nicméně má i jemnější stránku a to roli matky své náctileté dcery Cory. Herecky seriál obsazený na jedničku a hercům to společně klape. 

Na samém konci první série se máte na co těšit. Zklamaní určitě nebudete, protože váš čeká šokující odhalení a ačkoli vás nechci podceňovat, pochybuji že závěr odhalíte dříve, než vám jej tvůrci hezky naservírují. Leda byste byli opravdu dobří v tom dávat si napříč celým vyprávěním vše do souvislostí. S hrdiny se lehce sžijete a budete s nimi prožívat nejeden děs, možná si v nějaké chvíli budete přát, aby pro ně nebyla daná scéna tou poslední. Přece jen, to co se ve městečku Villefranchie děje není pro žádné poseroutky. Co je rozhodně zajímavé je to, že ačkoli je Zone Blanche francouzské prostředí, po většinu času vám bude připomínat spíše typický americký zapadákov, což hodnotím spíše kladně. Ano, určitě to má svá slabší místa, ale celkově si myslím, že je seriál zpracován poutavě a může zaujmout. Ovšem musím vás varovat, že trailer je žalostný, kdybych na něj dala, pravděpodobně bych se na tenhle seriál nikdy nepodívala. 

Tvůrcem a scénáristou je Mathieu Missoffe (Profil zločinu). Režie se ujali Julien Despaux (Accusé) a Thierry Poiraud (No crezcas o moriás). Na scénáři spolupracoval Antonin Martin-Hilbert (Moka). 

Black Spot, Drama / Mysteriózní / Thriller / Francie / Belgie / 2017-2019 / 14 h 51 min (Minutáž: 50-61 min) 

Herecké obsazení: Suliane Brahim, Hubert Delattre, Laurent Capelluto, Samuel Jouy, Naidra Ayadi a další

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X