Domů » Články » Blizzard odebral hráči výhru za to, že podpořil protest v Hong Kongu

Blizzard odebral hráči výhru za to, že podpořil protest v Hong Kongu

Kdybych se donedávna zeptal, jaká je nejnenáviděnější herní společnost, asi byste mi odpověděli že EA. Zdá se ovšem, že tuto štafetu nyní přebírá samotný Blizzard.

Začalo to nevinně. O víkendu se konal turnaj Asia Pacific Hearthstone Grandmasters. Moderátoři streamu chtěli vyzpovídat vítěze Chunga „Blitzchunga“ Ng Waie. Ten si však na sebe vzal masku, kterou nosí protestující v Hong Kongu a řekl: „Svoboda Hong Kongu, je to revoluce naší doby!“

Pokud nevíte o co jde, tak v Hong Kongu už nějakou dobu probíhají protesty. Veřejnosti vadí velký vliv Číny na Hong Kong a celkově nejsou spokojeni s politickou situací v zemi. Na jedné straně tedy stojí civilisté a na druhé policie. Potyčky se více a více stupňují. Samozřejmě se situací nesouhlasí i spoustu lidí mimo Hong Kong a dávají to najevo stejně, jako Blitzchung. Tomu za jeho prohlášení byla odebrána výhra v turnaji, má zákaz profesionálně hrát až do příštího roku a samozřejmě mu nebudou vyplaceny žádné peníze.

Blizzard se k situaci vyjádřil s tím, že nechce aby bylo jméno společnosti špiněno díky veřejné události, která s nimi nemá nic společného. Pro jistotu tedy nechal Blizzard vyhodit i dva komentátory, kteří byli s Blitzchungem na videu. Řekl bych ale, že Blizzard si nechce proti sobě poštvat Čínu, která tvoří velkou část jejího trhu. Situace se samozřejmě vyostřuje a nesouhlasí s ní ani někteří zaměstnanci Blizzardu. Ti zakryli nápisy u vstupu do společnosti, která hlásají “Na každém hlasu záleží” nebo “Myslete globálně”.

Někteří zaměstanci z firmy dokonce odcházejí. Jedním z nich je i moderátor Hearthstone Redditu, který řekl že Blizzard už není nadále společnost, kterou by chtěl podporovat. To samozřejmě není vše. Lidé protestují na oficiálních fórech a Redditu, který musel být dokonce dočasně uzavřen. Během jednoho z dalších turnajů American Collegiate Hearthstone Championship donesl na konci jednoho zápasu tým American University banner s nápisem “Osvoboďte Hong Kong, bojkotujte Blizz”.

I já sám znám lidi, kteří jako reakci na tuto událost zrušili předobjednávku hry Overwatch na Nintendo Switch, svůj virtual Ticket na blížící se BlizzCon, nebo třeba jen nakupují herní čas do World of Warcraft na neautorizovaných serverech, jen aby z toho Blizzard neviděl žádné peníze.

Uvidíme, zda Blizzard bude za svými rozhodnutími stát a budou mu milejší peníze od Číny než samotní hráči, nebo si nasype popel na hlavu a vše urovná.


Source :

PCGamer

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X