Domů » Články » Zajímavosti » Blizzard, tak jak ho známe, je pryč, tvrdí tvůrci původního Diabla

Blizzard, tak jak ho známe, je pryč, tvrdí tvůrci původního Diabla

Dříve oblíbené vývojářské studio Blizzard se v poslední době obrací spíše v padoucha tohoto příběhu. Po nedávném incidentu ohledně zabanování profesionálního Hearthstone hráče, kvůli vyřčení svého politického názoru, se na hlavu studia snesla další vlna kritiky a znechucení. Mezi nimi i názory, že studio již dávno není tím, za co jej lidi mají.

K tomuto tématu se během rozhovoru s portálem PCGamer vyjádřili i zakladatelé původně nezávislého studia Blizzard North a dnes již kultovní série Diablo: „Starý Blizzard je pryč. Když jsme ze společnosti odcházeli, měla tak 180 zaměstnanců. Nyní to jsou tisíce. Celé toto impérium je jiné, a Activision na to nemělo žádný vliv. Nyní se videoherní impérium snaží zavděčit akcionářům a tak dále. Nemůžete jednoduše být takovou velkou firmou a mít obě ruce na volantu. A to byl jeden z důvodů, proč jsme odešli. Chtěli jsme být více samostatní a nebýt vlastněni nějakou monstrózní organizací,“ tvrdí David Brevik a bratři Schaeferové.

Max Schaefer se taktéž stručně vyjádřil k výše zmíněné kontroverzi ohledně postihu, který byl udělen profesionálnímu hráči za komentář k dění v Hong Kongu. Označil situaci, ve které se Blizzard nacházel za jednu z těch, které se nedají vyhrát či projít bez kontroverze. Taktéž si netajil názorem, že více než cokoliv jiného je vedení firmy ovlivněno ziskem a penězi.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X