Domů » Články » BlizzCon 2017: World of Warcraft: Battle for Azeroth rozohní konflikt mezi Hordou a Aliancí

BlizzCon 2017: World of Warcraft: Battle for Azeroth rozohní konflikt mezi Hordou a Aliancí

Kterou stranu si vyberete?

A je to tady. Po úvodním ceremoniálu, během něhož jsme se dočkali oznámení serverů pro vanilla verzi World of Warcraft, přišlo hned další velkolepé odhalení. Hráči jednoho z nejpopulárnějších MMORPG v historii se mohou těšit na datadisk Battle for Azeroth, který se zaměří na válku mezi ústředními frakcemi. Níže přinášíme souhrn dosud známých informací, které budeme postupně aktualizovat.

Jelikož šla Plamenná legie v posledním datadisku do kytek a na obzoru se nerýsuje žádné velké nebezpečí, rozhodla se Aliance i Horda znovu vykopat válečnou sekeru a pokračovat tam, kde je přerušili démoni, nemrtví a pandy. Jinými slovy znovu odstartují válku se vším všudy.

Křehká a obtížně vyjednaná spojenectví skončí v loji a ústředními záporáky se opět stanou hráči protějších frakcí. Jak můžete vidět ve (fantastickém) cinematic traileru níže, Sylvanas ani Anduin Wrynn nemají v plánu se navzájem šetřit a jdou si zuřivě po krku.

[arve url=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSkillZone.Mag%2Fvideos%2F1913507115331056%2F&show_text=0&width=560″ /]


Po válce na zpustošené planetě Argus vyčerpaly obě strany spoustu surovin a obětovaly nespočet životů, tudíž nyní koukají po nových zdrojích a spojencích. Obojí najdou na nově přístupných ostrovech, které poslouží jako levelovací zóny pro vaše postavy.

Na bojovníky Aliance čeká Kul Tiras, prastará námořní velmoc vedená Katherine Proudmoore, Jaininou matkou. Ostrovní království samotné se ovšem topí v problémech, jelikož tamější lesy terorizují přerostlí kanci i temné síly Starých bohů. Hráči se mohou těšit na tři nové oblasti – hornatý Drustvar, zelenavý Stormsong Valley a v neposlední řadě Tiragarde Sound, kde se bude nacházet i hlavní město expanze.

Ani Horda nepřijde zkrátka a pokusí se dostat pod kontrolu trolí ostrov Zandalar. I ten bude rozdělen na tři menší části – bažinovitý Nazmir, pouštní Vol’dun a prastarý Zuldazar, horďácké centrum, kde sedí na trůnu trolí král Rastakhan a princezna Talanji. Ti se sice nemusí potýkat s přemnoženými čuňaty ani chapadlovitými obludami jako kolegové z Aliance, zato mají na krku krvavé povstání menších klanů.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QsZ9xkVQ_Vs” /]


Dojde také na velké územní změny na starých kontinentech. Horda napochoduje směrem na sever a vydrancuje Teldrassil, startovní zónu nočních elfů. Aliance naproti tomu zaútočí na Lordaeron a potáhne se svou armádou na Undercity, hlavní město nemrtvých (což je moment zachycený v cinematic traileru). Každá z frakcí by tak měla mít pod kontrolou své hlavní kontinenty a zároveň bojovat o ztracené oblasti.

Nové rasy? Jak se to vezme. Obě strany konfliktu mohou do svých řad získat nové spojence, za které budete moct hrát po splnění série questů. Aliance se dočká Void Elfů, Lightforged Draeneiů a Dark Iron Dwarfů, zatímco Horda rozšíří své stavy o Nightborny, Highmountain Taureny a zandalarských troly. Při vydání se tak hráči dočkají šesti nových variací na tradiční rasy, další by měly přijít později v chystaných patchích pro World of Warcraft.

Co se týče dungeonů, hned po vydání můžete vlézt do deseti z nich. Pro tuto chvíli je oznámen jen jeden raid, a to Uldir, někdejší karanténa záhadných titánů, která v sobě skrývá osm tuhých bossů. Tam by mělo také vyplynout, že za některé katastrofy tohoto datadisku může samotná Azshara – elfí královna, která pomohla Plamenné legii do Azerothu a odstartovala mýtickou Válku prastarých. Vládkyně nag se tak stane staronovou antagonistkou, byť až v pozdější fázi životního cyklu datadisku.


Strop pro levely se zvedne na 120, což asi není kdovíjak překvapivé. Plány se starými zónami jsou mnohem zajímavější – nyní si můžete vybrat, ve kterém z hlavních dějišť datadisků chcete zlepšovat svou postavu. Outland i Northrend se tak stanou oblastmi pro hráče na úrovni 60 až 80, přičemž se jednotlivé questy i dungeony přizpůsobí levelu vašich postav. A co víc, změna přijde už ve velkém patchi s číslem 7.3.5.

Vyčerpávající výpis? Změn je ještě mnohem víc. Hráči přijdou o artefakty, které získali během boje s Plamennou legií. Místo toho dostanou Srdce Azerothu, unikátní medailon s vlastním vývojovým stromem. Datadisk také přinese tříčlenné kooperativní mise, obrovské bitvy na frontových liniích až pro 20 hráčů i změny v PvP systému.

World of Warcraft: Battle for Azeroth by měl vyjít někdy během příštího roku, konkrétní datum zatím není známo. O dalších detailech se dočtete v chystaných tematických článcích.

Čtěte také: BlizzCon 2017: Blizzard oznámil klasické servery pro World of Warcraft

Source :
BlizzCon 2017
X