Domů » Články » Herní novinky » BlizzCon 2018 v kostce!

BlizzCon 2018 v kostce!

Nastal čas vystavit účet za letošním BlizzConem…

BlizzCon 2018. Jedna akce, okolo které se náš web točil většinu tohoto týdne a klidně by se mohl točit i po většinu toho následujícího. Herní byznys ale údajně není jenom o Blizzardu a mimo Battle.net prý existují i jiné hry, o kterých je třeba psát. Než se ale začneme těšit na další ročník, zaslouží si od nás tahle akce ještě jeden článek, který za ní udělá důstojnou tečku. Zde je tedy souhrn toho hlavního, co se letos během oslav umu mistrů ledových bouří událo!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=UR-paTHD1Vw” /]

World of Wacraft

Fanoušci krále všech MMO her se letos mohli namlsat nejen připravovaných novinek v rámci nejnovějšího datadisku Battle for Azeroth, ale především demoverze a dalších dodatečných informací o chystaném World of Warcraft Classic. Demo jsme hráli a už teď vám můžeme říct, že je to to pravé vanilkové!

Hearthstone

Štamgasti v téhle hospodě se již brzy dočkají nové expanze s názvem Rastakhan’s Rumble, která má tu nejchytlavější muziku, jakou kdy Blizzard v rámci kteréhokoliv svého titulu vypustil do světa (trumfne i Tristram song, až tak je dobrá pozn. redakce). Jo a taky naše oblíbená putyka tenhle týden oslavila svého sto miliontého návštěvníka a v rámci oslav tohohle obrovského milníku rozdává hromadu doplňkových balíčků zdarma. Tak se tam nezapomeňte stavit!

Diablo

Pán teroru míří na mobilní telefony, fanoušci série zapalují pochodně a Blizzard má na krku asi ten největší PR debakl ever! Hra samotná ovšem zatím vypadá hodně slušně a podle zpráv přímo z místa činu, kde byla k dispozici hratelná ukázka, se i hodně slušně hraje. Navíc se v zákulisí šušká o plnohodnotném pokračování téhle démonické série, takže nezoufejte. Bitvu možná skalní fanoušci letos prohráli, válka ale pokračuje!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Ab2-WW1skOM&t=7s” /]

Overwatch

Tady to byla tak už nějak klasika. Dostali jsme nový luxusní filmeček a představení se dočkal hrdina číslo 29, konkrétně parádní nový ostrostřelec. Nikdo asi ani víc nečekal, ale jak filmeček, tak nová posila jsou parádní kousky, takže zkoukněte a popojedem.

Heroes of the Storm

Nová hrdinka narozená přímo v Nexusu? A vlastně proč ne. Sice to celé vzniklo primárně kvůli tomu, aby si měli slavnější ksichty kde vyřizovat účty, ale pokud z toho nakonec bude smysluplné universum, tak sem s ním!

StarCraft 2

Nový BlizzCon, nový hrdina pro Allied Commnaders mód. Začíná to být dost nuda, po představení dodatečné mini kampaně s Novou jsme tak nějak doufali, že takhle bude série pokračovat ještě pěknou řádku let a zatím houby. No ale asi pořád lepší než to nic, co dostali fanoušci Diabla…

Warcraft

No a na herní konec jsme si schovali drop the mic celého BlizzConu, u kterého při živém promítání v našem SkillZone Studiu přestal dokonce i Ugu žvýkat KFC a začal dávat pozor. Představení plně remasterované kompletní verze Warcraftu 3 by sice nemělo vyvolávat tolik nadšení, ale víte co? Většina z nás na téhle hře vyrostla, a i po těch šestnácti letech jí stále považujeme za nejlepší fantasy RTS všech dob. Je jen málo her, které by si pořádný remaster zasloužili víc a Blizzard nám tímhle oznámením udělal opravdu velkou radost!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=72UbFQO5-m0″ /]

Sběratelství

Nevíte, co s penězi? No tak tady máte několik tipů, za co je utratit. Letošní velká sběratelská socha je nádherný kousek, na který si brousíme zuby, LEGO se neomrzí nikdy a bez vlastní NERF pistole s králíčkem pod polštářem už asi nedokážeme nikdy usnout! Blizzard by se sice možná měl víc soustředit na samotné hry, ale ten merč je i tak naprosto parádní!

No a zazvonil zvonec a letošního BlizzConu je konec. Sejdeme se tu zase za rok!

PS: Věděli jste, že Blizzard v zahajovacím videu BlizzConu v podstatě geniálně oznámil Warcraft 3: Reforged? Záběru s Arthasem vracejícím se převzít trůn (1:28 prvního videa článku pozn. redakce) si nejspíše všiml každý. Málokomu ale docvaklo, že těch 16 let zpátky daná scéna takhle zkrátka a dobře vypadat nemohla!

X