Domů » Články » Zajímavý projekt: Book of Travels

Zajímavý projekt: Book of Travels

Bojíte hrát online hry kvůli trollům a jedincům, kteří vám v chatu nadávají a otravují do té doby, než je zablokujete? To se vám u online RPG Book of Travels od nezávislého studia Might and Delight nikdy nestane.

Might and Delight se rozhodli vytvořit RPG, ve kterém budete cestovat buď sami nebo ve skupině, ať už přátel nebo úplně cizích lidí. O tom právě tato hra je, o průzkumu nádherně graficky zpracovaného světa, kde na každém rohu čekají nové objevy. Book of Travels klade velký důraz i na sociální stránku. Vývojáři počítají s tím, že se hráči obejdou bez textového chatu a postačí jim komunikace pomocí jednoduchých emotikonů a symbolů, které se ale budou odemykat až postupně. Když například přijdete k lodi, vaše postava se naučí používat symbol „loď“. Je to velmi odvážný koncept, který ale mají vývojáři vyzkoušený. 

Hra nemá lineární příběhovou linii a rozhodně nepovede hráče za ručičku. Příběhy si prostě musíte najít sami. Cestou narazíte na spoustu náhodných událostí a setkání, což vám pomůže poodhalit tajemství země jménem Braided Shore, skrz níž cestujete. Zatímco jednu událost spouští déšť, další zase setkání s určitou postavou. Tvůrci slibují živý svět, tak doufejme, že se jim to podaří dodržet a Braided Shore tak hráče vtáhne a již nepustí. Byla by totiž škoda promrhat takový potenciál. Další nudný walking simulátor, lákající na ručně malovanou grafiku totiž nikdo nepotřebuje. Pro MMORPG nezvyklou věcí je také počet lidí na serverech. Má jich být jen „pár“, tak aby každé setkání hráčů bylo něčím výjimečným. 

Co vlastně víme o Braided Shore? Je to říše, kde se snoubí civilizace s přírodou, průmysl s magií, kde žijí lidé společně s různými bytostmi, například samotářskými a nevyzpytatelnými Sefra. I když to může vypadat jako idylka, vše má své stinné stránky. Kouzla a čáry si zde užijeme také, i když v trochu jiné formě, než je zvykem. Obyvatelé země totiž používají kouzelné čaje a také magii uzlů. Zatímco jeden typ vyvolá blesk, druhý poskytne ochranu před počasím. 

Na stránce projektu najdete spoustu dalších informací, mimo jiné také další cíle, mezi nimiž jsou třeba sny, které mohou ovlivnit vaši postavu (vnuknou jí nápad, rozruší ji a vystraší) nebo mazlíčky. Přispět můžete do 25. listopadu.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X