fbpx

Naděje pro fandy druhoválečných stříleček? Nový díl Brothers in Arms je ve vývoji

Třeba potěší i antifeministy a dějepisné rejpaly

Druhoválečné díly Battlefield a Call of Duty znají pomalu i lidé, kteří videohry nikdy nehráli. Tak trochu stranou stojí o něco taktičtější Brothers of Arms, franšíza dosud vyvíjená Gearboxem a vydávaná Ubisoftem. Jde o jednu z opomenutých sérií, které bychom rádi znovu viděli na výsluní, a jak to vypadá, nejspíše se nějakého návratu jednou i dočkáme. 

Poslední díl s podtitulem Hell’s Highway vyšel téměř před deseti lety a šlo o více než povedenou taktickou střílečku. Ve hře jste mohli zadávat úkoly své jednotce a prokousávali jste se nepříliš úspěšnou spojeneckou akcí Market Garden v Nizozemí. Třetí pokračování by proto bylo skvělou zprávou nejen pro fanoušky série, ale i pro ty, kterým nevoní nový Battlefield V.

S potvrzením přišel šéf studia Gearbox Randy Pitchford poté, co se jej fanoušek informoval, že dohrál staré díly Brothers in Arms nesčetněkrát a čeká na nový. „Na něčem už nějakou dobu pracujeme. Jsou do toho zapojeni skvělí lidé a zatím to vypadá, že to bude pecka. Chci si ale být jistý před tím, než něco oficiálně oznámíme. Ještě nás čeká spousta práce,“ zareagoval na sociálních sítích..

Odhalení nového Brothers in Arms na letošní E3 tedy nečekejme, alespoň máme klid na duši, že se na pokračování pracuje. Série mnohým hráčům přirostla k srdci nejen díky tomu, že se nedala dohrát rambo stylem, kladné ohlasy sbíraly i lidské příběhy hlavní postavy i jeho parťáků. Není se čemu divit – hra se ostatně silně inspirovala vysoce oceňovaným seriálem Bratrstvo neohrožených.

Čtěte také: Začíná E3 2018. Sledujte s námi hlavní konference na našem Twitch kanále!

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.