fbpx

Program Bully Hunters chtěl bojovat proti šikaně na internetu. Rychle byl ale zrušen

Asi se s tou šikanou budeme muset vypořádat jinak

Šikana a sexuální obtěžování je reálný problém, se kterým se potýká především něžné pohlaví. Právě kvůli tomu vznikl program Bully Hunters a kladl si za cíl bojovat proti všem agresivním hráčům a hráčkám. Tvůrci sice získali známé sponzory, rychle ale svou práci ukončili.

Iniciativa Bully Hunters měla fungovat naprosto jednoduše. Obtěžovaný hráč by zavolal „lovce“ do hry, ukázal na agresora a „lovec“ by jej následně zesměšnil (slovy či virtuálním pohlavkem) a napsal mu, že šikana je závažný problém. Už na papíře celý koncept nezní moc vábně – a provedení dopadlo ještě hůře.

Hned při úvodním streamu, v němž byl program představen, byl plný chyb a trapných momentů. Hráči okamžitě poznali, že údajná oběť a agresor jsou jedna a ta samá osoba. Nemluvě o příšerné prezentaci nebo pochybném konceptu, který lze mimo casual módy v Counter-Striku jen těžce realizovat, dostali autoři projektu pořádnou obsílku.


Hned druhý den největší sponzor Steelseries vydal vyjádření o ukončení spolupráce. Bully Hunters výrobci herních periferií údajně o celém programu lhal a SteelSeries se na oplátku zavázal výrobou limitované edice sluchátek. Další spolupracovníci jako Vertagear a Diverse Gaming Coalition rychle následovali.

Hráči krátce po spuštění Bully Hunters začali s řádným trollingem. Buď „lovce“ volali úplně zbytečně, nebo se do jejich řad dobrovolně přihlásili a z volajících obětí si dělali srandu. Není tedy divu, že tvůrci z FCB Global projekt rychle zastavili. Ani oficiální stránka již nefunguje.

Shnilou třešničkou na dortu je kontroverze jedné z moderátorek streamu. Hráči totiž zjistili, že streamerka s nickem ZombiUnicorn má pestrou historii plnou šikany a není tedy tím nejlepším představitelem osvětové kampaně. Svůj postoj k celé aféře se pokusila vysvětlit na Twitteru, avšak s koncem Bully Hunters byla její snaha nejspíše zbytečná.

Čtěte také: VIDEO – Takový japonský bizárek. Erotická hra VR Kanojo vyšla i v angličtině

Bully Hunters

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.