Bylo zakázáno ukazování „OK“ v Overwatch lize

Podle insidera Roda Breslaua informovala společnost Activision Blizzard diváky, aby tento symbol bílé nadvlády nepoužívali.

Při rozhovoru s Decay, hráčem z Jižní Koreje za tým Los Angeles Gladiators, si jeden z fanoušků dovolil ukázat na kameru „OK“ rukou. To vyvolalo negativní ohlas u pár lidí, kteří to vzali jinak než jako snadný vtípek. Activision Blizzard musel tedy zakročit, aby nebyl vidět ve špatném světle.

„Co to bylo za chodící lidský odpad, co ukázal symbol bílé síly při rozhovoru s Decayem? Doufám, že mu zakážou přístup na další zápasy. #rasismus #OWL2019.“ napsal jeden uživatel Twitteru.

Asi si říkáte, proč je zrovna tenhle nevinný symbol tak rasistický. Spojování znaku s bílou sílou začalo v Americe. Dost lidí to dává za vinu webové stránce 4chan a její kampani Operace O-KKK, další to ale svádějí na časté používání Donaldem Trumpem a střelcem, který zabil 50 lidí v Christchurchu na Novém Zélandu. To, proč Activision Blizzard zareagoval takhle rychle a symbol ihned zakázal, mohlo být každému jasné. Nedávno totiž zakázal i Pepe the Froga, kvůli jeho používání voliči Donalda Trumpa a neonacisty.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.