Domů » Články » Bývalé vedení Arkane Studios zakládá nové studio, první hru odhalí na Game Awards

Bývalé vedení Arkane Studios zakládá nové studio, první hru odhalí na Game Awards

Téměř dva roky po opuštění firmy Arkane opět spojují síly spoluzakladatel Raphael Colantonio a výkonný producent Julien Roby a zakládají projekt WolfEye Studios. Jejich první hra by měla být odhalena během rychle se blížící události The Game Awards.

Důvodem, kvůli kterému Raphael Coantonio odešel ze své původní pozice, byla touha trávit více času se svým synem a snaha soustředit se na to “důležité”. S příchodem zprávy o jeho novém nezávislém studiu tvrdí, že je připraven na dobrodružství. Oba výše zmínění za svou kariéru nasbírali více než dostatek zkušeností k učinění takového kroku. Ačkoliv Julien Roby opustil Arkane Studios po vydání Dishonored, aby se mohl jako producent věnovat třetí Mafii, můžeme pravděpodobně očekávat hry podobného ražení. Dle informací, které Colantonio poskytl portálu Gameindustry, jsou oba tvůrci rádi, že se dostali dále od velkorozpočtové produkce. Otevřou se prý tak dveře mnoha inovacím v samotné hratelnosti.

„Jako vývojář i hráč jsem si všiml skutečnosti, že již dvě nebo tři generace her hraji pořád to samé. Jediný rozdíl je ten, že se zvyšuje rozlišení, vylepšují se stíny a vše je krásnější. Avšak hra, jako taková, je pořád stejná,“ říká Raphael Colantonio. To je prý taktéž důvod, proč chce ve svém novém studiu zaměstnávat méně zaměstnanců, nyní se počet pohybuje okolo dvaceti lidí.

Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X