Bývalí vývojáři TellTale zakládají nové studio AdHoc(1 minuta čtení)

Čtyři členové týmu dnes již neexistujícího studia TellTale, kteří odešli v letech 2016 a 2017, se rozhodli pokračovat v tvorbě interaktivních her. Chtějí se inspirovat například u Black Mirror: Bandersnatch od Netflixu.

V týmu jsou Michael Choung, Nick Herman, Dennis LenartPierre Shorette. Zatímco Choung opustil TellTale v roce 2016, Herman, Lenart a Shorette odešli v roce 2017 do Ubisoftu.

Domnívají se, že ve čtyřech lidech se budou moci odhodlaně vrhnout do neprobádaných vod tohoto žánru, což by byl pro větší studio problém. Koncept Bandersnatche vidí jako vstupní bránu na nový druh trhu. Zatím nebyl oznámen žádný plánovaný titul.

Bandersnatch je interaktivní epizoda seriálu Black Mirror, která překlenuje čtvrtou a pátou sérii. Funguje na podobném principu jako český Kinoautomat z Expa 1967.

Divák si na určitém místě zvolí, jakou cestou se bude děj dále ubírat. Když se na obrazovce objeví dvě volby, má asi deset vteřin na to, aby se rozhodl. Film si pak volbu pamatuje a podle toho se odvíjí příběh.

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.