Domů » Články » Tip na seriál: Carnival Row

Tip na seriál: Carnival Row

Vítejte ve městě Burgue, které se stalo útočištěm mnoha uprchlíků po vypuknutí války v jejich domovině. Většina místních je nemá v oblibě, ať už kvůli tomu, že jim „berou“ práci nebo jen kvůli jejich odlišnosti. Jedná se totiž o fae, bájná stvoření jako jsou fauni, víly nebo kentauři.

Fae nemají lehký život, dá-li se tomu vůbec tak říkat. Jsou odsouzeni žít v chudobě, v uzavřené čtvrti jménem Carnival Row, vykonávat podřadné práce nebo prodávat svá těla v nevěstincích. Společnost se k nim nechová jako k občanům druhé kategorie, spíše jako k odpadu. Za svou záchranu z válečné zóny musí zaplatit pracovním kontraktem s vlastníkem lodi, na které odpluli, a tak se z nich stávají otroci. 

Carnival Row nyní žije ve strachu z neznámého vraha. Jelikož se soustředí na čtvrť, kde žijí fae, nechce se policie případem příliš zabývat. Na stopu zabijáka se tak vydává inspektor Rycroft „Philo“ Philostrate a to co zjistí, převrátí jeho život naruby. To, že se za těchto okolností setká se svou bývalou láskou Vignette Stonemoss, situaci nezlehčuje. 

Děj seriálu se odehrává v několika linkách. Pohybuje se v něm velké množství postav, které spolu zdánlivě nemají nic společného a až na konci zjistíme, jak moc jsou jejich osudy propletené. Také proto byl titul tak rozporuplně přijat, některým lidem se zdál moc zmatený a nejasný, zatímco jiní byli nadšeni překvapivými zvraty. Za zmínku stojí i úchvatné kostýmy a práce maskérů, obojí pomáhá uvěřitelnosti světa, inspirovaného viktoriánským obdobím. Natáčení probíhalo mimo jiné i v Praze, Prachovských a Adršpašských skalách nebo na zámcích Kačina, Sychrov a Frýdlant. 

Carnival Row má v obsazení několik známých tváří, například Orlanda Blooma (LotR, Piráti z Karibiku) v roli inspektora Phila nebo Caru Delevingne (Anna Karenina, Sebevražedný oddíl) jako Vignette. Mimo jiné se zde objeví také Jared Harris (Černobyl, Sherlock Holmes: Hra stínů), Tamzin Merchant (Salem, Jana Eyrová) a Indira Varma (Hra o Trůny). Zatím byla natočena první série o osmi epizodách, druhá se připravuje.

Source :

CSFD, IMDB

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X