Domů » Články » Filmy a seriály » Seriálové tipy » Tip na seriál: Castle Rock

Tip na seriál: Castle Rock

Přináším vám tip na seriál, který je na motivy předloh mistra hororu Stephena Kinga. Seriál můžete zhlédnout na HBO GO, nicméně produkovala ho stanice Hulu. V roce 2018 vyšla na světlo světa první série a tento rok druhá. Pokud jste fandové Kinga, víte už teď, že na vás čeká typická hrůza, která umí zahrát na ty správné strunky vašeho strachu, aniž by potřebovala jinde hojně využívané jump scary. Pojďme si nastínit, o čem seriál je. 

Castle Rock je zapadlé městečko, které je tak trochu vzdálené od všeho ruchu. V městečku je věznice, která dává práci mnoha obyvatelům. Když ale ředitel tohoto ústavu v den svého odchodu do důchodu spáchá sebevraždu, začnou se drát na povrch skrytá tajemství. Tou prvotní, nejzvláštnější věcí je nález mladíka v kleci, který působí více než znepokojivě, v nepoužívaném křídle věznice. Nemluví, jen se podivně dívá.

A právě do tohoto městečka přijíždí Henry Deaver, který pracuje jako právník (specializuje se na vězně odsouzené k trestu smrti) a který v tomto městečku prožil své nijak zvlášť šťastné dětství. Jeho otec již nežije a matka se potýká s Alzheimerovou chorobou, nebo to tak alespoň působí. Mladík, který byl nalezen v kleci, žádá právě Deavera o pomoc a vlastně kvůli němu se hlavní hrdina do městečka, ze kterého si odnesl celoživotní trauma, vrací zpět.

Hlavní příběh seriálu se točí okolo záhadného mladíka, kterého držel ředitel po celé roky mimo záznam, jako hrozbu pro celé městečko. Také se pomalu rozuzluje důvod násilných činů, které se v městečku děly a samozřejmě nesmíme zapomenou na minulost všech zúčastněných, která je důležitá pro zodpovězení spousty otázek. Do minulosti se dostáváme skrze staré dobré flashbacky, kterých je tam až až. Dějí se všechny strašné věci, protože jsou lidé v Castle Rocku zkažení a prolezlí hříchem a nebo se všichni ocitli v moci působení jakýchsi démonických sil?

Seriál se rozbíhá přesně tím správným způsobem, kdy na vás dýchá podmanivá atmosféra, která vás uvrtává hlouběji do sedačky. Ano, ne málo situací a zdánlivých rozuzlení jsou předvídatelné, ale to už tak bývá, ne? Tak jako tak budete napjatě očekávat, jestli se vaše závěry potvrdí a postavy se ukáží v tom světle, jak jste si je zaškatulkovali. Ale vy, kteří znáte Kinga přece naprosto přesně víte, co bude následovat po prvních kapitolách, v tomto případě epizodách příběhu, že? Zvrat. Ten moment, kdy se vše obrátí naruby a děj, kterým se vydá vyprávění vás opět krásně zatlačí do sedačky, ze které budete lehce zírat na to, jak se celý kontext příběhu změní a naservíruje vám něco nečekaného. A věřte mi, tady se na to překvapení vážně můžete těšit. Spoilerovat pochopitelně nebudu, nejsem monstrum, které vás chce připravit o pomyslné vyvrcholení příběhu. Seriál má dvě série, každou po deseti epizodách.  

Tvůrci a jedni ze scénáristů seriálu jsou Sam Shaw (Masters of Sex) a Dustin Thomason (Manhattan). Režie se ujalo hned několik lidí a to; Michael Uppendahl (The Hot Zone), Daniel Attias (The Boys), Andrew Bernstein (Tom Clancy´s Jack Ryan), Kevin Hooks (Preacher), Greg Yaitanes (Manhunt: Unabomber), Ana Lily Amirpour (Legion), Nicole Kassell (Vinyl), Phil Abraham (Mad Men), Anne Sewitsky (Black Mirror), Mark Tonderai (Gotham), Loni Peristere (Warrior) a Craig William Macneill (Channel Zero).

Scénář měli na starosti; Gina Welch (The Terror), Scott Brown (Sharp Objects), Vinnie Wilhelm (Manhattan), March Bernardin (Alphas), Mark Lafferty (Genius), K´Naan (Dog Pound – hudba), Daria Polatin (Shut Eye) a Guy Busick (Ready or Not).

Castle Rock, Horor ( Mysteriózní / Thriller / Drama / USA / 2018-2019 / 16 h 36 min (Minutáž: 43-60 min)

Herecké obsazení: Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Bill Skarsgård, Jane Levy a další

Source :
CSFD, IMDB
Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X