Domů » Články » CD Projekt, vydavatel který se měl postarat o distribuci Cyberpunk 2077, zkrachoval

CD Projekt, vydavatel který se měl postarat o distribuci Cyberpunk 2077, zkrachoval

Nebojte se, i když nadpis vypadá jakkoliv děsivě, jedná se jen o distributora hry, který měl v Polsku Cyberpunk 2077 vydat. Pro nás, jakožto hráče, se vlastně nic nemění. CD Projekt byl vydavatel a distributor her a jako firma byl součástí CD Projekt Group, jehož součástí je nyní i slavné vývojářské studio CD Projekt RED.

CD Projekt měl na starost vydání hry Cyberpunk 2077, jenže firma skončila v insolvenci a zkrachovala. CD Projekt RED má však již náhradu a na polském trhu hru vydá společnost Cenega, která působí i u nás. Historie CD Projektu se datuje do roku 1994, kdy se jednalo čistě o vydavatele a distributora. Po roce 2000 dokonce existovala lokální pobočka v České republice, ze které se později stala distribuční agentura Comgad, která má na starost i lokální vydání Cyberpunk 2077. V roce 2014 se od CD Projektu odtrhla právě nejstarší distribuční část, která pod stejným jménem fungovala dál, ale na vývoji her jako je Zaklínač se ničím nepodílela.

Právě na vydání Cyberpunku 2077 byl závislý další chod společnosti, jenže posunutí vydání hry způsobilo CD Projektu velké problémy, které vyústily k již zmíněnému krachu, před kterým odešla již značná část zaměstnanců.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X