Domů » Články » Čeho jsme se dočkali na The Game Awards 2019?

Čeho jsme se dočkali na The Game Awards 2019?

Před několika dny jsme se dočkali řady oznámení z úst společnosti Sony, předčasné Vánoce však zdaleka nekončí. Náš obdarovatel v podobě Geoffa Keighleho tento rok opravdu nešetřil. Dostalo se nám tak spousty nových titulů a dokonce nové konzole. Nezapomnělo se ani na předávání cen za nejlepší hru roku, tu si odneslo dílo Sekiro: Shadows Dies Twice. Kompletní výčet výherců si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách události. Pojďme si tedy celou akci shrnout.

Xbox Series X

Během večera jsme se dočkali asi největšího překvapení. A tím je oznámení nové konzole Xbox Series X, která se může pochlubit vizuálem připomínajícím spíše menší PC. Zatím není upřesněna cena, za kterou bude možné nový Xbox pořídit. Co však víme jistě je, že záplava her spojených s Microsoftem nebude úplně malá. Všech 15 vývojářských studií, které mu jsou podružné, již oficiálně pracuje na hrách pro novou generaci konzole.

Senua’s Saga: Hellblade 2

U Xboxu ještě chvíli zůstaneme. Po svém představení ihned přivedl na scénu pokračování hry Hellblade: Senua’s Sacrifice z roku 2017. Tým ze studia Ninja Theory nás tedy opět postaví do role hrdinky trpící schizofrenií a po celou dobu naší cesty tak budeme naslouchat hlasům ukrytým hluboko v našich hlavách. Působivý trailer po vzoru původního dílu klade důraz především na hororové prvky a všudypřítomné šepoty vás ani během sledování krátké ukázky nenechají klidnými. To vše je umocněno plynulostí nejnovějších technologií od Microsoftu. Jen se přesvědčte sami. 

Final Fantasy 7 Remake

Co by to bylo za videoherní událost, kdyby se neukázalo alespoň jedno akční RPG od Square Enix. Tentokrát se opět připomněl remake Final Fantasy 7. A to novým trailerem, který fanouškům přibližuje hlavní protagonisty hry. Exkluzivně pro Playstation 4 hra vyjde již 3. března 2020. Co se verze pro PC týče, kolují spekulace o to, jak dlouho bude hra exkluzivně pro PS4. To by podle těchto zdrojů mělo trvat jeden rok. Na jaře 2021 by se již kultovního dílu série mohli dočkat i počítačoví hráči.

Godfall

Spolupráce společnosti Gearbox a nezávislého studia Counterplay Games nám přináší první oficiální hru pro Playstation 5. Bude se jednat o fantasy RPG z pohledu třetí osoby. Hra se bude soustředit na kontaktní souboje v konceptu looter-slasher. Můžeme pravděpobně očekávat hratelnost podobnou například novému Devil May Cry. Mohutná brnění, epické zbraně a kolosální netvoři budou, jak už trailer napovídá, hlavními lákadly celé hry. Počítačoví hráči taktéž nepřijdou zkrátka. Skrze společnost Epic Games bude hra dostupná i pro PC.

Ruined King: A League of Legends Story 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak předměty League of Legends získávají své názvy? Pokud ano, budete z nových počinů odnože studia, jež stojí za nejoblíbenější esport hrou, bezesporu nadšeni. Studio Riot Forge, které spojuje síly s menšími vývojářskými zvířaty, nám přináší první singleplayer hru ze světa Runeterry. Konečně se tak podíváme na naše oblíbené hrdiny i mimo známý Vyvolávačův žleb. V tomto konkrétním případě nás strategické RPG od tvůrců Darksiders Genesis seznámí s Padlým Králem (Ruined King), jehož meč můžete v klasické podobě League of Legends třímat na cestě k vítězství. Hra bude dostupná na PC a konzole.

CONV/RGENCE: A League of Legends Story

Ruined King nebude jediným rozšířením propracovaného příběhu League univerza. Během The Game Awards byla představena i hra s názvem CONV/RGENCE, která pojednává o příběhu Ekka. Chlapce, který díky své genialitě vynalezl zařízení, díky němuž může manipulovat s časem. Tentokrát se nejedná o hru strategickou, nýbrž o akční plošinovku z dílny studia Double Stallion, jež bude dostupná jak pro PC, tak pro konzole. Těšíte se na prozkoumávání Zaunu?

Gears Tactics

Svoji premiéru měl na včerejším galavečeru i trailer na novou hru ze světa Gears. Bude se jednat o tahovou strategii podobnou například sérii XCOM. Pro jednou tak budete bojovat s hordami monster pomalu a s rozmyslem, namísto zběsilého střílení po všem, co se pohybuje. Hry se dočkáme již 28. dubna 2020 na všech Microsoft platformách.

Humankind

Pro milovníky strategické série Civilization máme dobrou zprávu. O další pokračování se bohužel nejedná, dostane se nám však obdobné hry od studia Amplitude Studios. Inspirace známou Civilizací je zde nepopiratelná, což hře nemusí být nutně ke škodě. Vy jakožto hráč budete mít za úkol s vámi vytvořeným vůdcem vést svůj kmen skrze různá historická období k prosperitě a zároveň svůj domov bránit proti podlým nájezdníkům. Jak velký budete mít přínos pro virtuální historii zjistíte již v průběhu příštího roku.

Maneater

Žraločí RPG se již blíží ke svému vydání a během včerejších Game Awards představilo nový gameplay trailer. V zásadě nám nebylo sděleno nic nového. Kromě možnosti požírat nevinné turisty přímo na pláži a epického vyskakování ze zahradních bazénů trailer nepřináší žádné novum. Dokonce i očekávané datum vydání je stále ověnčeno tajemstvími. Hra asi bude na trh uvedena stejně nonšalantně, jako byla před necelým rokem oznámena.

Warframe Empyrean

Pro fanoušky Warframu máme skvělou zprávu. Na PC je nyní k dispozici dlouho očekávaná expanze s názvem Empyrean. Můžete se tedy pustit do kooperativního vesmírného souboje a to až se třemi dalšími kamarády. Taktéž se vám otevřou možnosti úprav vaší lodě.

Control Expeditions 

K dispozici je taktéž bezplatné rozšíření pro vlastníky jedné z nominovaných her, Control. Hlavní hrdinka bude nyní moci skrze jukebox cestovat do jiných dimenzí, které nabídnou náhodně generované výzvy. Pořádného příběhové obohacení se pak dočkáme již 26. března v podobě DLC The Foundation. Zkušenosti z interdimenzionálních cest vám jistě přijdou při jeho průchodu vhod.

The Wolf Among Us 2

Dlouho očekávané pokračování hry The Wolf Among Us je konečně realitou. V krátkém teaseru se nám opět ukazuje Bigby Wolf, který svým hrubým hlasem kdekomu nažene husí kůži. Po určitých incidentech, jimiž muselo studio TellTale projít, se považoval potencionální druhý díl za ztracenou naději. Opak je naštěstí pravdou.

Fast & Furious Crossroads

V květnu 2020 se taktéž dočkáme hry na motivy filmové série Rychle a zběsile (Fast & Furious), kde můžeme očekávat známé tváře ze stříbrného plátna. Není úplně jasné, co bychom od hry vlastně měli čekat. Jistotou jsou však výbuchy, rychlá auta a krásné dívky. Otázkou je, zda-li tento koncept bude fungovat i jinde, než v přeplněných kinosálech.

Naraka: Bladepoint

Nová ambiciozně vyhlížející multiplayer bojovka od čínského studia 24 Entertainment se představuje v nekonvenčním traileru, jehož počátek vás možná mírně vyděsí. Ačkoliv se nový trailer soustředí na rozmanitost možností pohybu a soubojového systému, nejsme po jeho shlédnutí moc moudří. Doufejme, že si hra udrží konzistentní přístup a přinese na začátku příštího roku kvalitní zábavu pro více hráčů.

New World

Některým šťastlivcům byla poskytnuta možnost si chystané MMO od Amazon Studios vyzkoušet během uplynulého roku. Nyní i nám ostatním bylo poskytnuto datum vydání, doprovázeno působivým cinematic trailerem. Již v květnu 2020 se budeme moci pustit do objevování Nového Světa a buď sami nebo s přáteli bojovat proti zlu samotnému. 

Nine to Five

První projekt nového studia Redhill Games, za kterým stojí ředitel společnosti Remedy, Matias Myllyrine, se vydává cestou typického tactical shooteru. Podle všech dostupných informací se bude jednat o koncept 3v3 kompetetivní akce orientované na plnění zadaných rozkazů. Trailer láká potencionální hráče k zápisu do alfa verze hry. Pokud i vy máte zájem si hru vyzkoušet, zkuste své štěstí zde

Magic: Legends MMO

Žánr MMO jako by prožíval svoji renesanci. Vývojářská studia se nebojí investovat peníze do her, kterým dlouhou dobu vládlo na trůně usazené World of Warcraft. Již nějakou dobu se ví, že svou troškou do mlýna se chystá přispět i svět Magic. Nyní je to však oficiální a známe dokonce jméno. Hra Magic: Legends vychází z inspirace karetní hrou Magic: The Gathering a o její vývoj se postará tým ze studia Perfect World, který má na svém koně již nějaká ta slavná jména. Našli bychom mezi nimi i oblíbený Neverwinter. Doufejme, že se nám již brzy dostane nových informací. Pro zájemce o vstup do beta verze hry máme odkaz zde.

Weird West

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že se bývalé vedení Arkane Studios rozhodlo založit nové studio, ve kterém se budou moci soustředit na nové přístupy k hratelnosti. Během svého vyjádření přislíbili, že první hru odhalí na The Game Awards, a dostáli svému slovu. Jedná se o top-down akční RPG zasazené do prostředí divokého západu. Tento západ je však divoký naprosto odlišným stylem. Nečekejte klišé narážky klasického popkulturního westernu, tady se budete bát a bojovat o přežití nejen s ostatními kovboji. Okultně hororová atmosféra z traileru jenom sálá a my v redakci se nemůžeme dočkat, až se nám tento skvost dostane do rukou.

Sons of the Forest

Pád letadla, ikonická sekyrka a chladná atmosféra. Přesně těmito symboly navazuje hra Sons of the Forest na první díl survival hororu The Forest. O hře zatím stále moc neví, trailer ukázal jen některé ze základních aspektů hry. Co je však možné snadno vyvodit je fakt, že se druhý díl bude soustředit na příběh o mnoho více než jeho starší bratr.

Dark Alliance, the Dungeons & Dragons RPG

Dungeons & Dragons, touto částí života si musel projít snad každý milovník fantasy. Tuque Games se skrze společnost Wizards of the Coast chystají vydat kooperační RPG, které bude postaveno přesně na tomto fenoménu. Hra přislibuje podporu jak online, tak lokální kooperace až pro 4 hráče a spoustu kvalitní zábavy. Ačkoliv se s fantasy tématikou poslední dobou roztrhl pytel, tohle si za žádnou cenu nenecháme ujít.

Ghost of Tsushima

Na závěr jsme se dočkali i slíbeného pokračování traileru ke hře Ghost of Tsushima. V něm jsme se dozvěděli něco více o hlavním hrdinovi a jeho touze po pomstě. Nastíněny byly i některé nové možnosti hratelnosti, především soubojového systému. Nejdůležitější informací je však datum vydání. To bylo stanovena na léto 2020.

Letošní ročník byl, co se týče her, velice štědrý. Hráči se budou muset v příštím roce řádně činit, aby stíhali odklízet návaly našlápnutých titulů dřív, než se jim začnou vytvářet resty v podobě nedohraných her. Tak co, na jaký titul se těšíte nejvíce vy?

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X