Domů » Články » Čerpání daňových úlev v Rockstar Games možná naznačuje vývoj GTA VI

Čerpání daňových úlev v Rockstar Games možná naznačuje vývoj GTA VI

Spekulace a zase ty spekulace. O GTA VI se mluví už od vydání pátého dílu a vždy se někde objeví “zaručená informace”, že snad už příští rok. Kdy k vydání GTA VI opravdu dojde, vám říct nedokážeme. Ovšem to, že se na hře pracuje, se nyní zřejmě zjistilo díky daňovým úlevám.

Abyste tomu dobře rozuměli, dle webu TaxWatchUK si edinburské studio Rockstar za minulý rok (díky fondu daňových úlev Video Games Tax Relief) přišlo na pěkných 37,6 miliard liber. To už je nějaká ta zlatka a z programu čerpá jednu z největších částek. Fond Video Games Tax Relief měl ale původně být jen pro malé vývojáře, které zatěžuje přísný daňový zákon a jejich hry by potencionálně měly problémy s prodeji v zahraničí. Rockstar byl do fondu zařazen Britským Filmovým Institutem a tak si může vesele čerpat. Letos si třeba přišel na 37 % ze všech odečtených daní v celém anglickém herním průmyslu a za poslední čtyři roky si díky tomu přišel na slušných 80 miliard liber a to ani nemusel platit daň z přijmu.

Samozřejmě, že toto se mnohým lidem nelíbí a samotný TaxWatchUK chce změnu a přísnější pravidla pro úlevy na daních. Kromě této hry s čísly je ovšem zajímavá jiná věc. Konkrétně se jedná o náklady, které Rockstar zahrnul do daňových úlev, které jsou obrovské a dle thinktanku TaxWatchUK by to mohlo naznačovat práce na GTA VI. Fond Video Games Tax Relief totiž umožňuje daňovou úlevu i z dosud nevydaných projektů, o kterých zatím veřejnost nemusí mít ani tušení. Vše to jsou zatím jen spekulace, nechme se tedy překvapit, zda Rockstar v dohledné době oznámí nějaké oficiální informace, které by se týkaly právě nového GTA.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X