Domů » Články » Herní novinky » Českou hrou roku 2017 se stal Attentat 1942. Cenu si odnesl i Martin Klíma z Warhorse

Českou hrou roku 2017 se stal Attentat 1942. Cenu si odnesl i Martin Klíma z Warhorse

Zlaté české ručičky
Attentat 1942

Česká herní studia mají na kontě už tunu velkých zářezů. Není proto divu, že vznikla odborná anketa, která právě české počiny každý rok oceňuje. Ceny Česká hra roku 2017 byly předány tuto středu a nejvýraznějším aktérem se stal Attentat 1942.

Vzdělávací hra vznikla ve spolupráci Univerzity Karlovy a Akademie věd. Nejen u nás si odnesla skvělé hodnocení a bez obtíží dobývá i zbytek světa. Attentat 1942 sbíral sošky již na začátku května v Berlíně, kde jej paradoxně nelze koupit.

Stejného úspěchu se nyní tvůrci dočkali i v České hře roku 2017. Kromě nejvyššího ocenění si také odnesli titul Nejlepší PC hry a Nejlepšího příběhu. Mobilní hrou roku byl zvolen WarFriends, dvě ceny si odnesly Mashinky a jednu sošku dostali autoři Shadowgun: Legends, Under Leaves a Blue Effect.

Osmý ročník odborné ankety tím ale neskončil. Do Síně slávy byl totiž uveden Martin Klíma. Nynější člen studia Warhorse, který se podílel i na Dračím doupěti, se tak přidal ke trojici Tomáš Rylek, Miroslav Fídler a František Fuka.

Čtěte také: SOUHRN: Battlefield 5 odhalen. Odhodí premium pass, přidá kooperaci, kampaň si ponechá

Source :
X