fbpx

České ceny za Nintendo Switch a jeho příslušenství nepotěší

Ani hry moc levné nebudou

Nintendo minulý týden konečně odhalilo datum vydání a spoustu her pro novou konzoli Switch. Objevila se také cena očekávaného zařízení, jež Nintendo stanovilo na $299. Přímý přepočet vychází kolem 7 500 korun, realita bude, jak jsme předpokládali, o něco dražší.

České ceny jsou totiž zatíženy různými poplatky, logistikou a přirážkami prodejců. Proto si Nintendo Switch při vydání vysloužil cenovku 8 999 Kč, za kterou dostanete samotnou konzoli, nabíjecí dok, dva ovladače a držák, jenž dvojici Joy-conů přemění do tvaru klasického ovladače.

Bohužel se Joy-Con ovladače při hraní v držáku nebudou nabíjet. K tomu je potřeba Joy-Con Charging Grip, za který si Nintendo žádá dalších 849 Kč. „Klasický“ Pro ovladač lze pořídit za 1 899 Kč a pokud ztratíte jeden z přibalených ovladačů, budete muset utratit dalších 1 399 korun.

Nintendu do karet nehrají ani ceny samotných her. Vlajkový titul Zelda: Breath of the Wild si odnesl cenovku 1 899 korun. Party hra 1-2-Switch je na tom o něco lépe, sbírka miniher stojí 1 399 Kč a Just Dance 2017 lze pořídit za 1 649 korun.

Ostrý start 3. března tedy pro Switch tak dobře, jak jsme doufali, ale rádi se zmýlíme. Za velmi podobnou cenu se totiž momentálně prodává mnohem výkonnější Playstation 4. Pro hraní na cestách jsou zase mnohem lákavější telefony nebo levnější Nintendo 3DS. Snad není cenovka zbytečně přestřelená a my se nedočkáme dalšího WiiU.

Čtěte také: Nintendo Switch odhalil svou cenu, datum vydání i plejádu her

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.