České hry ve světě slaví úspěch. V zahraničí utržily 49 milionů dolarů

Kolik asi vydělá Chuchel?

Jak je všeobecně známo, člověk je hravé stvoření a pro Čechy to platí dvojnásob. Přeci jen si žádná jiná země na světě nehraje tak kreativně s účtenkami jako my. Naštěstí se nám daří i s normálními videohrami, ať už v pozici hráčů nebo tvůrců.

První data pochází z měsíčníku Českého statistického úřadu Statistika & My (super název, my víme). Pokud jde o hry stažené/hratelné přes internet, jsou Češi v rámci Evropské unie na krásném 7. místě. Nejhravější jsou Dánové, Finové a po nich Maďaři.

Zajímavé je, že každý pátý občan České republiky starší 16 let je hráčem. Tradičně mají největší zastoupení muži a studenti, především v kategorii 16 až 24 let. Avšak výbornou zprávou je, že nezůstáváme jen u hraní. Daří se nám i při vývoji her.

Klasiky jako Mafia nebo Operace Flashpoint snad není potřeba připomínat, českým tvůrcům se ovšem daří i nyní. Spousta z nich bez problému sbírá ocenění a poklony kritiků, s radostí můžeme připomenout třeba Attentat 1942 a Chuchel, případně také Mashinky.

A tím dobré zprávy zdaleka nekončí. Studie GameDev Area a MU Game Studies uvádí, že české hry v roce 2016 přilákaly na Steamu přes 1,6 milionů hráčů a vygenerovaly zisk 49 milionů dolarů. Hlavními tahouny tehdy byl Factorio a American Truck Simulator.

Rok 2017 by mohl být ještě úspěšnější a těšíme se, co nás čeká i letos. Kingdom Come: DeliveranceChuchel rozhodně neproplují bez povšimnutí.

Čtěte také: Chrome chystá opravný update. Reaguje tak na nové chyby v procesorech

Zdroj:

ihned.cz

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.