Domů » Články » Retro seriál: Cesta do neznáma

Retro seriál: Cesta do neznáma

Podle různých teorií existuje jeden nebo více paralelních světů, podobných tomu našemu. Zatímco vědci zatím nebyli schopni dokázat jejich existenci, hrdinům seriálu Cesta do neznáma se to povedlo. Bohužel pro ně. 

Nadaný student fyziky Quinn Mallory má problém kamkoliv přijít včas. Do školy, do práce, prostě všude. Co jeho okolí považuje za pouhou roztržitost, je ve skutečnosti způsobeno jeho nezvladatelnou touhou po vědění, kterou zdědil po svém otci. Proto si ve sklepě svého domu vybudovat laboratoř, kde zkoumá možnost cestování mezi realitami. Po měsících úmorného výzkumu nakonec otevře bránu do jiné dimenze pomocí „časovače“, který mu umožní na chvíli se podívat na druhou stranu portálu. Jiný svět se od toho jeho nijak neliší do té doby, než si sedne za volant. Vše je jinak. Jezdí se na červenou, na zelenou stojí a co hůř, jeho matka čeká dítě s jejich zahradníkem. Je šťastný, že se po pár minutách vrací domů. 

O „úspěchu“ pokusu se rozhodne podělit se svou kamarádkou Wade a profesorem z univerzity Maximilianem Arturem. Po počátečním nadšení z představy o cestování mezi světy se nakonec objeví v realitě, kde byla Země zasažena globální katastrofou a změnila se na zmrzlou hroudu ledu. A co hůř, podle časovače jim do návratu zbývá několik hodin. Co má Quinn dělat? Okamžitě otevřít „bránu“ a riskovat, že skončí na neznámém místě, nebo zemřít? V poslední chvíli se rozhodne pro první možnost a celá skupina se zachrání skokem naslepo, který je jen jedním z mnoha. Od této chvíle budou zoufale hledat cestu domů, skrz různé Země. Jednou budou dva dny pronásledováni jako hledaní zločinci, podruhé zjistí, že jsou pohádkově bohatí. Na patnáct minut. Délku pobytu si určit nemohou. 

Hlavní postavou seriálu je sice Quinn Mallory, kterého hraje Jerry O’Connell (Stůj při mě, Jerry Maguire), hlavním tahákem je ale charismatický profesor Arturo v podání známého Johna Rhys-Daviese (Gimli z Pána Prstenů, Dobyvatelé ztracené archy), který byl mnohými považován za nejlepší postavu seriálu. V dalších rolích se objevili například Sabrina Lloyd nebo Cleavant Derricks. Americký seriál, natáčený v letech 1995 až 2000, se dočkal pěti sérií a stal se dalším titulem zabitým neschopnými scénáristy, díky kterým nakonec z projektu odešel i John Rhys-Davies. Výborné první dvě série jsou ale to, na co všichni nostalgicky vzpomínají.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X